Räim ja Lauk vormistasid Prantsusmaal kaksikvõidu

Mihkel Räim ees ja Karl Patrick Lauk järel. erakogu

Mihkel Räim ees ja Karl Patrick Lauk järel.
ERAKOGU

Teisipäeva õhtul sõidetud GP Issoire’il võttis Mihkel Räim järjekordse võidu, Karl Patrick Lauk tunnistas vaid sõbra paremust.

“Võita on hea, aga üle ma seda ei tähtsustaks,” märkis kolme päeva jooksul kaks võitu võtnud ja 2012. aastal sama sõidu võitnud Mihkel Räim. “Pigem on mul hea meel Patu [Karl Patrick Lauk] üle, et ta suutis teiseks tulla ja klubijuhtidele silma paista.”

Hea sõidu eest parima noore valge särgi ja punktiarvestuse võidu eest rohelise särgi saanud Karl Patrick Lauk tunnistas, et alguses ta kaksikvõidu peale ei mõelnudki.

“Aga väike vürts on asjal juures,” leidis noor rattur. “Ei juhtu just tihti, et koos oma klubikaaslasega saab keset Prantsusmaad poodiumil seista.” Sõit oli väga kiire, keskmine kiirus 48 km/h ja oli palju rünnakuid. Umbes poole distantsi peal sai grupp rattureid eest ära, teiste hulgas ka saarlased. Koostöö sujus, kuigi Karl Patrick Laugul oli juunioride ülekandega päris keeruline kerida.

“Alguses jälgisin olukorda ja kuna teadsin ette, et sõit tuleb väga kiire ja mul olid piiratud ülekanded, ei hakanud üldse ründama, sest see oleks üpris mõttetu olnud,” rääkis Lauk. “Vahepeal sättisin enne vahefinišeid ennast hea positsiooni peale ja mõned vahekad sõidu sees ka võitsin, lihtsalt jala testimiseks ja natuke preemiaraha korjamiseks.”

Lõpus vedasid klubikaaslased Team Pro Immo Nicolas Roux’st Mihkel Räime lahti, Laugu asi oli lihtsalt ennast heal positsioonil hoida ja üritada teda edestada. “Pidin väga vara alustama ja lootma, et joon jõuab piisavalt kiirelt vastu, kõike seda oma ülekannete pärast,” rääkis Karl Patrick Lauk.

“Siiski tuli Miku [Mihkel Räim] enne joont mööda. Natuke oli pettumust, kuid samas polnud mul sinna midagi parata, Pro Immo siseselt poleks see neile kuidagi sobinud, et keegi teine võidab, sest sõitsime Mikuga eri särkides ja oma tiimile tehtud töö eest poleks ta lihtsalt selga saanud keerata ja võitu mulle anda. Kuid samas mulle meeldis, et oli mees mehe vastu finiš ja tugevaim võitis.”

Mihkel Räim ütles, et võistluse käigus ta Karl Patrick Lauguga otseselt koostööd ei teinudki. “Lõpus olin lihtsalt  kiirem, minu eeliseks olid muidugi eliitmeeste “rauad”, Patu pidi juunioride omadega sõitma,” märkis Räim.

Print Friendly, PDF & Email