Naispolitseinik tappis end teenistusrelvast

Reedel leidsid kolleegid Kuressaare politseijaoskonna ruumidest endalt teenistusrelvaga elu võtnud politseiametniku (43) surnukeha.

Kokkusattumusena oli see eelmisel nädalala juba kolmas juhtum, kus politseiametnik end tappis. Võrus tulistas politseiametnik end teisipäeval, 15. septembril töövälisel ajal isiklikust relvast oma kodu juures. Haapsalu politseihoones võttis ametnik endalt elu kolmapäeval, 16. septembril, kui talle esitati kahtlustus kuriteos. “Juhtumite täpsemate asjaolude uurimiseks on alustatud menetlust,” teatas politseiameti pressiesindaja Tuuli Härmson.

“Need kolm enesetappu on oma tagamaadelt väga erinevad, kuid suhtume olukorda äärmiselt tõsiselt, sest juhtumid on aset leidnud väga lühikese aja jooksul,” ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

Tema sõnul on PPA juhtkonna peamine ülesanne lähiajal toetada oma inimesi ja luua võimalused, et kolleegid saaksid võtta aega oma meeskonnaga koosolemiseks. “Politseil on olemas hingeabi võrgustik nii meie oma kaplanitest kui ka psühholoogilist nõustamist ja abi pakkuvatest ekspertidest. Seda võrgustikku oleme nädala jooksul samm-sammult rakendanud ning jätkuvad nii silmast silma kui ka üksuste sisesed kohtumised ja arutelud.”

Elmar Vaheri sõnul on politsei töös emotsionaalselt raskeid juhtumeid ja pinget omajagu. “Iga päev vajavad meie abi sajad inimesed, lisaks tagame turvalisust nii piiril kui ka riigis sees. See on igapäevane töö ja oleme selleks ka rasketematel aegadel valmis,” kinnitas Vaher.

Print Friendly, PDF & Email