Koolidirektor Neeme kooliõpetajate perest

SUURE KOOLI JUHT: Neeme Rand on 25 aastat Kuressaare ametikoolis töötanud, neist 24 aastat direktorina. Koolijuhina on ta palju suutnud teha selleks, et kool oleks igati nüüdisaegne ja populaarne. TAMBET ALLIK

SUURE KOOLI JUHT: Neeme Rand on 25 aastat Kuressaare ametikoolis töötanud, neist 24 aastat direktorina. Koolijuhina on ta palju suutnud teha selleks, et kool oleks igati nüüdisaegne ja populaarne.
TAMBET ALLIK

Lõikuskuu esimesel päeval 25 aastat tagasi sai kooliõpetajate Hirja ja Ants Ranna perest võrsunud ja äsja Tallinna pedagoogilise instituudi lõpetanud Neeme Rannast Kuressaare ametikooli õpetaja. Aasta pärast konkureeris ta kooli direktoriks ja edukalt.

Nüüdseks on hiljuti oma esimest juubelit tähistanud Neeme Rand koolijuht olnud 24 aastat. Veerandsaja aastaga on tänavu 93-aastaseks saanud maakonna vanim kutseõpet andev õppeasutus palju muutunud. Ametikool on igati tasemel, teinud endale nime nii tervel Eestimaal kui ka piiri taga. Siinse õppeasutuse õpilased ja vilistlased on edukalt esinenud rahvusvahelistel eri­alakonkurssidel, naastes koju väärikate auhindadega.

Kooli direktor Neeme Rand on osanud koos meeskonnaga teha vanast koolist kooli, kus õpetamisel järgitakse nüüdismeetodeid kasutades vanu häid traditsioone. Ametikooli direktorit kui edukat kutseõppe edendajat on märganud ka hariduselu ja maakonna juhid. Ta on pälvinud aasta õppeasutuse juhi austava nimetuse. 2008. aastal valiti saarlasest koolijuht Eesti kutseõppe edendamise ühingu juhatuse esimeheks. Ta on Euroopa turismi- ja hotellikoolide liidu juhatuse liige, selle aseesimees. Lisaks põhitööle on ta üks nimetatud ühingu seminaride korraldajaid ja läbirääkijaid seadusandluse muutmiseks ja korrastamiseks kutseõppes ning edukas projektide vedaja nii koolis kui ka rahvusvaheliselt.

2012. aastal tunnustas Kuressaare linnavalitsus Neeme Randa ürituse “Jõulud Euroopas” korraldamise eest preemiaga “Aasta tegu hariduses”. Tookord osalesid Saaremaa üritusel 12 riigi hotelli- ja restoranikoolide esindused.

Aprillis 2013 autasustas Eesti kaubandus- ja tööstuskoda Kuressaare ametikooli direktorit Neeme Randa aumärgiga.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles

Print Friendly, PDF & Email