Noortalunik hakkab Küdemal juustu tootma (6)

PETLIK VÄLIMUS: Alternatiivse välimusega Triinu Oder ei tule n-ö oma palveraamatuga võõrasse kloostrisse, vaid on kasvanud talus ja hingelt täiega põllumees. TAMBET ALLIK

PETLIK VÄLIMUS: Alternatiivse välimusega Triinu Oder ei tule n-ö oma palveraamatuga võõrasse kloostrisse, vaid on kasvanud talus ja hingelt täiega põllumees.
TAMBET ALLIK

Noor juustumeister Triinu Oder viib ellu oma taluperemehest isa aastaid tagasi välja öeldud unistuse ja alustab noortaluniku toetusega juustukoja rajamist.  

 

“Lihtsalt lüpsta ja liha toota ei ole päris see, mida ma teha tahaks,” ütleb Triinu Oder, kes möödunud aastal lõpetas Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli juustutehnoloogina ning praktiseeris seejärel kuu aega Hollandis juustutalus.

Nüüd pisut enam kui pool aastat hiljem on Triinu üks 37 Saaremaa noorest, kes taotlevad põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetust. Toetusega kavatseb Küdemal asuva Uustalu peretütar ja OÜ Juustukoda omanik osta välja isa Valdo Oderi 25-pealise lüpsikarja ja võtta suuna juustupiima tootmisele.

Juustupiima puhul on väga oluline sööda kvaliteet, jooksvalt tuleb jälgida nii silo kui ka koresööda kvaliteeti. Kõik, mis on sööda maitses ja lõhnas valesti, kajastub hiljem juustus, sest juust annab piima maitseomadusi väga hästi edasi. Ka praegu kuulub sajandipikkuse ajalooga Uustalu lüpsikarja toodang kõrgemasse klassi ning reeglina on piima lõhn ja maitse veatud.

Triinu sõnul läheb tema juustukoja rajamine kokku maksma 130 000 eurot, mistõttu tuleb lisaks 40 000 eurole noortaluniku toetusele küsida mõne aja pärast veel ettevõtlustoetust. Lisaks hoonele ja juustuvalmistamise seadmete hankimisele plaanib Triinu ehitada köögi hoidiste valmistamiseks ja  kohvikunurga, kus turistid saavad osta juustu ja muud kohapealsetest saadustest valminud toidukaupa.

Triinu räägib, et esmalt läks ta õppima toiduainete tehnoloogiat maaülikooli, kuid teooria suur osakaal õppekavas väsitas lihtsalt ära. “Võtsin paberid välja ja läksin Olustverre. Juba teisel nädalal olin kättpidi juustuvannis ja see oli asi, mida ma tahtsin teha.”

Möödunud aasta lõpul viis soov maailma kogeda noore naise Hollandi juustutalusse, kus Triinu sai lisaks Olustveres omandatud suurtootmise oskustele ka talutoodangu valmistamise kogemuse. “Sain sealt nii tegemise kui ka müügikogemust, sest neil oli ka väike pood,” räägib Triinu.

Ideid juustukoja ülesehitamiseks andis külaskäik juustupealinna Alkmaari ja sealsesse juustumuuseumi. Hollandis õppis Triinu selgeks ka nipi, kuidas juustule silte peale panna. Ei ole vaja mingit kallist ja udupeent disaini, vaid tavaline väljaprinditud silt juustu kooriku all võib anda ülilaheda tulemuses, kinnitab Triinu.

Oma juustu – segu Emmentalist ja omaloomingust – pakkus Triinu ka Saarte Hääle lehemeestele. Tuleb tunnistada, et esmase võõristuse möödudes oli suus tunda traditsioonilise Eesti juustuga võrreldes väga isikupärast, vürtsikat maitset, mis polnud aga saavutatud maitseainete lisamisega, vaid oskustega, mis sunnivad noore juustumeistri pürgimusi tõsiselt võtma ja teevad talle au juba praegu.

Triinu Oderi puhul ei saa kuidagi mööda tema äärmiselt ekstravagantsest välimusest, mille juurde käivad värvitud juuksed, tätoveeringud ja huuleneet. Mingit väga konkreetset kuuluvust Triinu enda sõnutsi oma välimusega ei väljenda. Esmapilgul pigem gooti stiiliga seonduva välimuse taga on tegelikult rock-muusika ja pin up’i austaja, kes hommikul lehmi lüpstes Retro FM-i mängima paneb. Triinu ei välista, et taluperenaisele ebatüüpiline välimus võib oskusliku doseerimise korral toodangu turustamisele edaspidi pigem kasuks tulla.

“Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetuse” augustis toimunud taotlusvoorus kuulusid saarlased aktiivsemate hulka. Lisaks Triinu Oderile ootab Saaremaal hiljemalt 24. novembriks otsust toetuse määramise kohta veel 36 noort inimest.

Näiteks OÜ Pihtla Aed soovib hektarilisel maalapil hakata kasvatama maasikaid ja natuke ka köögivilja. Ettevõtte juht Aivar Kalle küll alles kolib Tallinnast Pihtlasse, kuid möödunud aastast on tal olemas Räpina aianduskooli paberid. Maitsetaimi soovib neljal hektaril kasvatama hakata Saaremaa Loodus OÜ. “Tegelikult on natuke suurem plaan, mitte ainult maitsetaimede kasvatamine, vaid nendest tuleks edasi üks toode,” ütles ettevõtte juhatuse liige Marko Toomere, kelle sõnul on nende kavatsused seotud Ansi külas asuva suvekodu maadega.

18.09.2001_ Juustutegija-2

 

Print Friendly, PDF & Email