Lääne-Saare häälteostmisel maksti sigarettidega (6)

Kuressaares septembri lõpus kohtu ette astuvat Aigur Sinihelmi süüdistatakse selles, et ta andis hooldekodu elanikele sigarette eesmärgiga mõjutada neid hääletama vallavolikogu valimistel teatud kandidaadi poolt.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm ütles, et Sinihelm töötas Saare maakonna ühes hooldekodus ja andis hoolealustele hüvitist, et nad hääletaksid ühe kindla isiku poolt. Tegu oli 2014. aastal toimunud Lääne-Saare vallavolikogu valimistega.

“Süüdistuse kohaselt sõidutas Aigur mitu hooldekodu elanikku ka valimisjaoskonda ja pärast valimas käimist andis neile sigarette,” selgitas Erm. Sellise teo eest on karistusseadustikus ette nähtud kas rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus. Tegu oli Sõmera Kodu töötaja ja klientidega.

Avalduse 2014. a detsembris toimunud häälteostmise kohta tegi politseile Keskerakonna nimel Mart Mäeker, kes oli Keskerakonna vallavanemakandidaat.

Kelle kasuks Sinihelm toimetas, praegu ei öelda. Kui politsei eelmise aasta detsembris asja uurimist alustas, hakati juhtumiga kohe seostama volikogusse pääsenud Boris Lehtjärve. Mees küll eitas oma seotust, kuid peatas siiski volitused. Seda oli temalt palunud ka vallavanem Andres Tinno. Nüüdseks on Lehtjärv volikogus tagasi.

“Ei oska nüüdseid süüdistusi kommenteerida, kuid võimalikku häälteostmist taunin sada protsenti. Kõik see tuli ebameeldiva üllatusena,” ütles Andres Tinno eile Saarte Häälele.

Sõmera Kodu juht Helle Kahm ütles eile Saarte Häälele, et on politseile oma ütlused andnud ning Aigur Sinihelm hooldekodus enam ei tööta.

 

Print Friendly, PDF & Email