Pille Mägi: kultuuritöö põhiline motivaator on positiivne emotsioon

VÄSIMATU: Pille Mägi Kaarma XIV öölaulupeol – üritusel, mis on talle enim hinge pugenud. Irina Mägi

VÄSIMATU: Pille Mägi Kaarma XIV öölaulupeol – üritusel, mis on talle enim hinge pugenud.
Irina Mägi

Lääne-Saare vallas tegutseb kuus aktiivset rahvamaja: Taritu, Lümanda, Kärla, Aste, Nasva ja Eikla. Neid toredaid allasutusi juhivad vahvad sädeinimesed.

 

Rahvamajade juhatajad ei ole kohe kindlasti ainukesed tähelepanu väärt tegelased meie vallas, aga otsustasin persoonilugude rubriiki alustada just neist, sest ühega nendest kohtusin ma vallamajja tööle tulles.

SA Lääne-Saare Kultuur tegevjuhi Pille Mägiga olen ma nüüdseks põgusalt tuttav olnud kolm kuud. Sellist sära, imelist suhtlemisoskust ja võrratut huumorisoont ei ole ma varem kohanud. Pille on naine selle sõna kõige otsesemas mõttes – ühelt poolt nii õrn ja ilus, teisalt nii tugev ja kindel. Tema sära nakatab kõiki ja pole vist inimest, kes ei oleks temaga kohtumiselt inspiratsiooni ja energiat ammutanud.

Kuna ilm on meie kohtumise päeval vihmane ja me majast välja eriti ei kipu, siis kohtume Pillega vallamajas minu kabinetis. Ka Pille kontoriruum asub siinsamas – Lääne-Saare vallavalitsuses.

Pille ütleb enda kohta, et on hästi töökas ja abivalmis ning lisab naerdes, et vahel peaks isegi rohkem oskama ei öelda, aga kui sa saad aidata, siis miks mitte. “Lähedastele olen ma hästi hooliv inimene, nad kindlasti tunnevad seda,” sõnab ta.

Nagu juba öeldud, juhib Pille Lääne-Saare kultuuri sihtasutust, aga lisaks sellele kuulub ta Lääne-Saare vallavolikokku, on kultuurikomisjoni aseesimees ja tegeleb vist veel saja muu asjaga. Tema haldusalas on kolm kultuurimaja – Nasva, Aste ja Eikla.

Väga oluliseks peab Pille oma töös meeskonnatööd, usaldust, vastutuse jagamist ja ausust. Näitena heast koostööst toob ta Aste ja Eikla klubi juhatajad. Nendega on tal oma sõnutsi see hea sümbioos olemas. “Ürituse korraldamisel võib tulla igasuguseid lahkhelisid, aga Diana ja Viiaga tunnen ma meeskonnatöö olemasolu ja just seda, et vastutus on jagatud, on tunda. Et ma ei ole üksi ürituse korraldamisel, vaid mul on meeskond. See on oluline.”

Just seda jagatud vastutust ja head tiimitööd sai Pille tunda ka möödunud kuul toimunud öölaulupidu korraldades. See on üritus, mis on Pillele enim hinge pugenud. “Kaarma öölaulupeoga on positiivsed emotsioonid tagatud pikaks ajaks. Kultuuritöös ongi positiivne emotsioon just põhiline motivaator,” kinnitab Pille.

Oma töö juures meeldivad Pillele väljakutsed, rohke suhtlemine väga erinevate inimestega, palju-palju ägedaid kogemusi ja muidugi uusi tutvusi. Pille soovitus kolleegidele on mõelda positiivselt. Vahel on seda raske teha, kuid harjutamine teeb meistriks. “Kõik meie elus on meile kogemus ja õpetus. Isegi kui sul on tunne, et midagi pole hästi, siis tegelikult midagi on kindlasti hästi,” arvab Pille.

Kui töös on Pille jaoks põhiline motivaator saadav emotsioon, siis eraelus on Pille läbinisti pereinimene ja just nende kallite inimeste seltsis maandab ta  oma pingeid ja leiab tuge, innustust ja inspiratsiooni. Lisaks on Pille kodus juba kuuendat aastat koeraplika Fänni, kellega koos võetakse igal õhtul ja hommikul ette jalutuskäik. Pillele meeldib ka aias nokitseda ja Kaarma Karguse ridades rahvatantsu keerutada. Tema soovitus kõigile on: “Vähem televiisorit ja rohkem raamatuid!”

Tulevikiplaanide kohta ütleb Pille, et ei plaani vallamajast kaduda veel nii pea: “Näen end vallamajas ka järgnevatel aastatel, siin on palju teha.”

Küsimusele, kas Pillel on mõni talisman või lemmikrituaal, vastab ta: “Minu kodu, lapsed ja Marguse lapsed on minu kindlus, tugi ja tagala.” Ka ei puudu Pille kodust tähendustega kivid ja “Viis tiibetlast”.

Merike Lipu,
Lääne-Saare vallavalitsuse infotöötaja

Print Friendly, PDF & Email