Pammana poolsaarel on mobiiltelefonilevi jätkuvalt vilets (3)

Kevadel päevakorda tõusnud Pammana poolsaare vilets telefonilevi pole vaatamata operaatorfirmade püüdlustele paranenud.

 

“Mitte midagi ei ole muutunud, endiselt ei saa mobiiltelefoniga toas rääkida ning tuleb kõnelemiseks joosta mööda õuet ja vahel on isegi seal leviga häda,” ütles Pammana poolsaare külade vanem Urmas Metsamaa.

Tele2 Eesti kommunikatsioonijuht Hans Saarvelt rääkis, et Pammanale on kõige lähemal kuue kilomeetri kaugusel asuv Metsküla tugijaam. Tehnikud häälestasid selle hiljuti ringi ja suunasid ühe edastussektori otse Pammana peale. Metsküla ja Pammana vahel on aga tihe mets, mis signaali head levikut segab. “Arvestame probleemiga uute jaamade planeerimisel,” lausus Saarvelt, kelle sõnul ehitas Tele2 tänavu seitse uut tugijaama.

EMT pressiesindaja Raigo Neudorf ütles, et EMT viis augusti teises pooles Pammana piirkonnas läbi täiendavad mobiililevi mõõtmised. Mõõtmise tulemused näitasid, et kui väljas on levi valdavalt piisava tugevusega, siis siseruumides võib see nõrgaks jääda. Oma osa mängib seejuures ka koha eripära – piirkond paikneb n-ö väikeses lohus, mis halvendab levi tingimusi. Olemasoleva võrgu baasil on EMT juba rakendanud kõiki võimalusi levi parandamiseks.

Kuigi EMT praegu päris uue mobiilimasti püstitamist ses piirkonnas lubada ei saa, on pressiesindaja sõnul siiski mõned võimalused, kuidas inimesed saavad ise levitugevust parandada. Mis puudutab mobiilse interneti tarbimist ja selle levi parandamist, siis on üks võimalus kasutada 4G-ruutereid (näiteks Huawei) koos spetsiaalse antenniga (näit Rantelon), mis on müügil ka Elioni e-poes. Kõneside parandamiseks võib aga kasutada komplekti, mis koosneb suunadiagrammiga lisaantennist (mobiilside võrgusignaali tugevdamiseks) ja repiiterist (siselevi parandamiseks).

Märtsis kirjutas Saarte Hääl, et Leisi vallas Pammana poolsaarel on mobiililevi selle teenuse sünnist saati ebarahuldav olnud. Vaatamata piirkonna inimeste aastate jooksul esitatud kaebustele ei ole levi poolsaarel seni paremaks läinud. Artiklist ajendatuna lubasid nii EMT kui ka Tele2 levi parandamiseks midagi ette võtta.

Print Friendly, PDF & Email