Noortebänd 2015 poolfinaalis Sculptures ja Three Thousand Reasons

Noortebändi konkursi viieteistkümnenda hooaja esimeses poolfinaalis astub üles ka kaks Saaremaa bändi.

Popmuusikat ja bluusi viljelev Sculptures kindlustas endale koha poolfinaalis juba maikuus, mil võideti Saaremaa noortebändide festival. Bändi kuuluvad Andreas Hõlpus, Robin Mäetalu, Karl-Gustav Uustulnd ja Alar Truu. Hard rock´i ja metalcore´i bändil Three Thousand Reasons koosseisus Alari Toomsalu, Christopher King, Artur Balõšev, Juss Ansperi ja Teet Land õnnestus aga edukalt läbida demovoor.

Sculptures´i solist Andreas Hõlpus arvas, et bändid, kes on poolfinaali jõudnud, kehvad kindlasti olla ei saa. Ta märkis, et bändide muusikastiilid on samas nii erinevad, et keeruline on konkurente hinnata. “Kõik muusikud toodavad kvaliteetset muusikat ja seal mängib juba rolli see, kuidas keegi oma loomingut rahvani kannab,” selgitas Hõlpus.

Lisaks finaalikohale ja miks mitte ka võidule loodab Sculptures konkursi kaudu juurde saada kuulajaid. “Äkki leiame endale kuulajaskonda, kuna lugusid tekib meil vaat et iga päev ja kurb on see, kui muusikat ei ole kellelegi esitada,” nentis Hõlpus, kinnitades, et fännid on need, kes hoiavad bändi elus.”

Three Thousand Reasons´i üks solistidest Christopher King ütles, et kõrgeid ootusi bändil pole. “Pigem soovime leida uusi tutvusi ja lõbusalt aega veeta,” rääkis ta ja lisas: “Edasipääs oli suur üllatus, olime väga õnnelikud.” Siiski kavatsetakse Kingi sõnul enne poolfinaali kõvasti proovi teha.

Mõlemad Saaremaa bändid esinevad 26. septembril Tallinnas kohvikus Sinilind. King märkis, et see tuleb pigem kasuks, kui saab omadega koos olla. Nii Tallinnas kui ka Tartus on kaks poolfinaali. Igast poolfinaalist pääseb edasi üks bänd ning neile neljale bändile lisandub veel rahvahääletuse võitja.

Noortebändi konkurssi on korraldatud 2001. aastast. Nende aastate jooksul on konkursil osalenud ligi 1500 noort ja üle 300 ansambli. Andreas Hõlpuse sõnul on Noortebänd muusikute jaoks väga oluline konkurss. “Seal selgub, kas bändist saab asja või mitte,” tõdes ta. Noortebänd on tõepoolest tuult tiibadesse andnud paljudele praeguseks tuntud bändidele (näiteks Tenfold Rabbit, Bedwetters, The Werg jne). Konkursile on omane, et see ei ole stiililiselt ega instrumendiliselt suunitletud. Nii antakse võimalus kõikvõimalike erinevate muusikastiilide esitajatele.

 

Print Friendly, PDF & Email