Merle Tamjärvel täitus 20 aastat pesupesemist (4)

TÖÖD KUI PALJU: Ehkki eile oli Merle Tamjärve jaoks pidulik päev, jõudis ta õnnitluste kõrvalt kenasti ka kogu päevatöö ära teha. RAUL VINNI

TÖÖD KUI PALJU: Ehkki eile oli Merle Tamjärve jaoks pidulik päev, jõudis ta õnnitluste kõrvalt kenasti ka kogu päevatöö ära teha.
RAUL VINNI

Merle pesukoja perenaisel Merle Tamjärvel oli eile tähtis päev – nimelt täitus 20 aastat sellest, kui ta pesupesemisega algust tegi.

 

Tema Kuressaares tegutseval pesukojal, mis on otsast lõpuni perefirma, on sünnipäev tulemas 1. oktoobril, sedakorda kolmas.

Täpselt 20 aastat tagasi, 15. septembril 1995 astus Merle Tamjärv oma sõnul esimest korda Sõmera pesumaja uksest sisse kui selle asutuse juhataja. Tema jaoks algas siis täiesti uus ajastu – vaatamata õpitud raamatupidamise erialale tuli pärast aastatepikkust lastekasvatamist suunduda pesumajanduse valdkonda.

“Juhuslikult ma selle töö peale sattusin, aga nüüd on välja koorunud see päris oma koht,” rääkis Tamjärv.

20 aasta jooksul on Merle Tamjärv juhtinud Saaremaal kolme pesumaja ja olnud ka Mandri-Eestis enam kui tosina uue pesumaja ja keemilise puhastuse projekti konsultant. “Juba 15 aastat olen ka koolitaja ses valdkonnas,” märkis ta.

Tööd on Merle pesukojal palju. “Kurta tõesti ei saa,” kinnitas Tamjärv. Kliente on pesukojal seejuures nii suuri kui ka väikesi, on majutusasutusi, aga kahtlemata ka eraisikuid.

Kõigi nende 20 aasta jooksul pole Merle Tamjärv sellest tööst lõpuni ära väsinud. “On küll olnud perioode, kus mõtled, et see on ju ikkagi teiste must pesu, aga samas on see selline ala, kus olenemata ilmast on tööd kogu aeg,” märkis ta.

Igav ei saa ka kunagi hakata, sest pesumajandus areneb kiiresti – pidevalt tuleb end täiendada, et kõigega kursis olla. Seda Merle Tamjärv ka teeb.

Eilse toreda tööjuubeli puhul kutsus Merle pesukoda kõiki avatud uste päevale, kus jagati lahkelt pesupesemise alast nõu ja pakuti maitsvat õunakooki.

Print Friendly, PDF & Email