Kuressaares saavad kokku sajad turbatootjad

Eile algas Kuressaares reedeni kestev rahvusvaheline Balti turbatootjate foorum, mis toob Saaremaale turbatootjaid nii kogu Euroopast kui ka Ameerika Ühendriikidest. Kokku saabub foorumile üle 220 külalise 15 riigist.

Eesti Turbaliit OÜ juhatuse liige, tegevdirektor Erkki Niitlaan ütles, et tegu on oma ala Euroopa olulisema iga-aastase üritusega, mida on korraldatud juba 15 aastat.

Foorumit on varem peetud mitmel pool Eestis, Saaremaale tuleku põhjus on Niitlaane sõnul lihtne – siin ei ole varem käidud. “Meie väliskülalistel, kes juba korduvalt Eestis käinud, on kahtlemata huvitav tulla uude kohta,” selgitas Niitlaan. EAS-i toel toimuva ürituse üks tingimustest oli, et see peab toimuma väljaspool Tallinna.

Kokkuvõttes tegi Saaremaale tulek konverentsi päeva võrra pikemaks. Eile oli kogunemine, täna on pool päeva ettekandeid ja pärastlõunal ekskursioon Muhu saarele, Angla tuulikute juurde ja Abrukale. Neljapäev on täispikk konverentsipäev, millele järgneb õhtul kuursaali ees suures peotelgis foorumi pidulik lõpetamine koos galaõhtusöögiga.

Alguses taheti peotelk püsti panna Kuressaare lossihoovi, kuna Saaremaa toitluskohtadel ei ole aga nii suure hulga inimeste toitlustamiseks sobivat välikööki, oleks toitlustaja pidanud tellima mandrilt. Seega otsustatigi telk püsti panna kuursaali ette.

Koju kätte tulnud konverentsiga on rahul ka siinse ainsa turbatootja, MV Turvas tegevjuht Urmas Sillavee, kelle sõnul pole Saaremaalt väljas käimine niisama lihtne, et lihtsalt lähed ja veedad mõned tunnid kuskil mujal.

Tema hinnangul laieneb sellise üritusega kindlasti tutvusringkond ja kuuleb, mida mujal tehakse. Eriti ootab ta rekultiveerimise teema käsitlust, kuna seda tehakse igal pool erinevalt.

Tänavuseks hooaja lõpetanud ettevõtte aastat kokku võttes ütles Sillavee, et on rahul. Saaremaale ettenähtud tootmiskvoot 17 000 tonni saadi kätte kiiremini kui möödunud aastal.

 

Print Friendly, PDF & Email