Ain Kaljuranna võimalik vabastamine selgub täna

Tallinna ringkonnakohus otsustab täna, kas nõustub Tallinna Sadama korruptsioonikaasuses vahi alla võetud sadama eksjuhi Ain Kaljuranna kaitsjatega ning vabastab mehe vahi alt.

Kaljuranna kaitsjad Leon Glikman ja Paul Keres taotlesid Tallinna ringkonnakohtus Kaljuranna suhtes väljastatud vahistamismääruse tühistamist või alternatiivina tõkendi asendamist ning Kaljuranna allutamist elektroonilise järelevalve alla.

Ka teise Tallinna Sadama korruptsioonikaasuses vahi alla võetud eksjuhi Allan Kiili kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv on esitanud kohtule taotluse tõkendi muutmiseks ning Kiili allutamiseks elektroonilise järelevalve alla.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna Sadama juhatuse endised liikmed Allan Kiili ja Ain Kaljuranna kinni 26. augustil, 28. augusti hommikul võttis Harju maakohus nad eeluurimise ajaks vahi alla. 26. augustil peeti kinni ka kolm altkäemaksu andmises ja kolm selle vahendamises kahtlustatavat. Nemad pääsesid 28. augustiks kõik vabadusse.

Kahtlustuse keskne tehing on riigiprokuratuuri kinnitusel parvlaevahange ning uurimisandmetel tekitab kahtlusi laevade tellimine Poolast.

Print Friendly, PDF & Email