Segadus pagulaste korteritega (7)

Reedel ilmus Eesti Päevalehe Ärilehes artikkel “Keera pagulane rahaks: uuseestlastele üürib kortereid riigifirma”, mille peale uudisteagentuur BNS avaldas uudise “Pagulastele üürib kortereid AS Hoolekandeteenused”. Tegelik olukord on aga erinev sellest, mida artiklid väidavad.

Nimelt vahendas BNS, et pagulastele hakkab tõenäoliselt kortereid otsima sotsiaalministeeriumi partner AS Hoolekandeteenused. Ärilehe loos oli järgmine lause: “Sotsiaalminister Margus Tsahkna rääkis Ärilehele, et peatselt Eestisse saabuvatele pagulastele otsib ja üürib korterid sotsiaalministeeriumi haldusalas tegutsev AS Hoolekandeteenused.”

Sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuht Malle Aleksius ütles aga Saarte Häälele, et partneri leidmiseks korraldab sotsiaalministeerium hanke. “Kas hankekonkursi võidab AS Hoolekandeteenused (kui nad otsustavad osaleda) või keegi teine, pole veel teada,” lisas ta.

AS-i Hoolekandeteenused infojuht Kadri Lehenurm ütles Saarte Häälele, et selles osas, kas AS Hoolekandeteenused osaleb nimetatud hankes või mitte, otsust veel ei ole. “Ise arvame, et Eestisse on tekkinud juba väga palju selliseid ühendusi ja MTÜ-sid, kes tahavad tegeleda abistamise teemaga, ja väga hea, kui neid pakkujaid oleks mitmeid ja palju. Selles mõttes on see meile mõtlemise koht, kas me üldse kavatseme selles hankes osaleda,” selgitas Lehenurm. Niisiis ei vasta väide, et korterite otsimisega hakkab tegelema AS Hoolekandeteenused, hetkel tõele, märkis Lehenurm.

Malle Aleksius tõi veel välja, et vastavalt seadusele kaetakse elamispinna ja kommunaalkulud pagulasele kahe aasta jooksul alates elamisloa väljastamisest. “Kinni maksab need riik sotsiaalministeeriumi eelarve kaudu. Kui pagulane leiab töö ja suudab üüri maksta, hakkab ta seda ise maksma,” lisas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email