Salme vald tahab laenu võtta (2)

Salme vallavanem Kalmer Poopuu on pöördunud erinevate pankade poole laenupakkumiste saamiseks. Vald tahab võtta 150 000 eurot investeerimislaenu. Laenu kasutataks Salme lasteaia Otto-Triin hoone rekonstrueerimiseks ja vallateede immutuskatte ehituseks.

Vallavanema sõnul on neil järgmisel aastal plaanis rekonstrueerida vallale kuuluva lasteaia köögiplokk ning magamisruumide ventilatsioon ja elektrisüsteemid.

“Volikogu suvisel istungil oli jutuks, et kuna meie laenukoormus on suhteliselt väike, võiksime laenu võtta. Kui sel aastal panime mustkatte alla neli teed, siis pakuti, et järgmisel aastal võiks umbes samapalju teha,” selgitas Poopuu.

Seda, kas laenu võetakse ja millised teed töösse lähevad, otsustab volikogu. Vallavanema ülesanne on pakkumiste esitamine volikogule. Teede puhul oleneb Poopuu sõnul palju olemasoleva aluskatte seisundist.

Salme lasteaia direktor Maret Seeman kinnitas, et remondiplaanidest on neil vallaga juttu olnud. “Ennekõike vajab uuendamist meie köök ja üht-teist oleks veel vaja korda teha. Juurdeehitust see kindlasti ei tähenda,” ütles direktor. Remondi tegemiseks on tema sõnul vaja aga vallavolikogu otsust.

  1. aastal asutatud Salme lasteaed läbis põhjaliku kapitaalremondi 1996. aastal. Praegu käib kolmes vanuserühmas 48 last. Lasteaias töötab 11 inimest.

Vald ootab pakkumisi 18. septembriks.

Print Friendly, PDF & Email