Parvlaevahanke pakkumiste avalikustamine on lahtine (1)

Nii Tallinna Sadam kui ka Väinamere Liinid on valmis avalikustama parvlaevahanke pakkumused, ent keegi pole valmis astuma esimest sammu. Majandusministeeriumi sõnul nemad pakkumiste sisu avalikustada ei saa, samas on pakkujatel võimalus omal soovil seda teha.

“Praamihanke pakkumiste avalikustamise kohta me hetkel vastust anda ei oska, kuna meile pole praeguseks tulnud palvet pakkumised avalikustada. Kui selline palve tuleb, siis juhatus arutab küsimust asjaosalistega ja jõuab vastuseni,” ütles Tallinna Sadama turundusspetsialist Triin Rum BNS-ile. “Palve pakkumised avalikustada peaks tulema teistelt asjaosalistelt ehk ministeeriumilt ja Väinamere Liinidelt,” lisas Rum.

“Teatame, et meie poolt on jätkuvalt luba avalikustamiseks olemas tingimusel, et avalikustatakse ka Tallinna Sadama tütarfirmade ühispakkumus ning pakkumuste avamise protokollid, millest nähtuvad pakkumuste hinnakomponendid ja maksumused.

Seega saab avalikustaja olla ministeerium,” ütles OÜ Väinamere Liinid juht Tõnis Rihvk BNS-ile.

“Vastavalt riigihankeseadusele peab hankija ehk majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) hoidma pakkumised konfidentsiaalsetena. Kui Väinamere Liinid soovib ise oma pakkumuse avalikustada, pole meil selle vastu midagi. Sama kehtib ka teise pakkuja kohta,” ütles MKM-i avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda.

Print Friendly, PDF & Email