Hirvepullid jäid sarvipidi teineteise külge kinni (7)

Fotol: Tapluses kaotajaks jäänud pullil oli kaelaluu murdunud, tema tagumine jalg olid puruks ja kere suuri auke täis toksitud. Suuremal loomal silmaga nähtavad vigastused puudusid. MARTIN LEEDO

Fotol: Tapluses kaotajaks jäänud pullil oli kaelaluu murdunud, tema tagumine jalg olid puruks ja kere suuri auke täis toksitud. Suuremal loomal silmaga nähtavad vigastused puudusid.
MARTIN LEEDO

Lümanda jahiseltsi liige Martin Leedo sai osa loomade olelusvõitluse karmist maailmast, kui sattus peale jooksuajal sarvipidi sõlme jooksnud hirvedele, kellest üks oli heitluses juba elu kaotanud.

Martin Leedo sõnul avastas ta teineteise sarvedesse kinni jäänud loomad neljapäeva hommikul kella 7 paiku Lümandas lehmade karjamaa magistraalkraavist. Kui kahest pullist suurem ja võimsam oli kõigele vaatamata elujõudu täis, siis väiksem loom oli võitluses saadud vigastustesse hinge heitnud.

Martin Leedo sõnul ei pääsenud lõppkokkuvõttes eluga ka suurem pull, sest keskkonnainspektsioon soovitas looma piinadest säästmiseks maha lasta. Kindlasti olnuks võimalik loom liigikaaslase haardest ka vabadusse lasta, aga see oleks kõigepealt eeldanud looma magamapanemist ja vastava inimese leidmist.

“Loomale ligi minna ei saanud, sest ta oli nii kuraasi täis, et seal oleks võinud ise viga saada,” kinnitas Leedo.

Lümanda jahiseltsi liige rääkis, et sellist hirvede sarvipidi põimumist polnud siinmail keegi varem trehvanud. “Niipalju kui ma inimestega rääkisin, on taolist asja nähtud küll pildi peal, aga mitte oma silmaga,” lausus Martin Leedo.

Print Friendly, PDF & Email