Väinamere Liinid: Urvo Palo põikleb vastutusest uute valeväidetega (4)

Foto: Raul Vinni

Foto: Raul Vinni

Urve Palo on avaldanud Väinamere Liinide nõudekirja kohta sotsiaalmeedias põikleva kirjutise, kuid sisulisi ja konkreetseid vastuseid ei anna. Väinamere Liinide sõnutsi teavad aga saarlased, et korralikku kala peab just puhtast veest püüdma – kui püüda sogasest veest, võib konksu otsa lihtsasti mudahunnik sattuda.

Urve Palo väidab: „Kuigi hanke lõppemisel tegime Väinamere Liinidele ettepaneku ausaks mänguks: paneme kaks pakkumist avalikult välja ja las siis avalikkus otsustab, kellel õigus, siis nemad loobusid.“

See ei ole Väinamere Liinide kinnitusel tõsi, otse vastupidi – Väinamere Liinid on korduvalt soovinud riigihanke läbiviimise ja hindamise läbipaistvuse tagamiseks kõikide esitatud pakkumuste avalikustamist. “Oma nõudmist oleme avaldanud nii otse ministeeriumile kui ka meedias sellest rääkinud (üks hea näide: 25. oktoobril 2014 Ärilehes ilmunud lugu: „Kui suur oli praamihanke pakkumuste vahe tegelikult?“),” märkis Väinamere Liinid OÜ juhatuse liige Tõnis Rihvk.

Väinamere Liinide pakkumus on Rihvki kinnitusel maksumaksja jaoks väärtuselt parem. “Esitame käesolevaga järjekordselt üleskutse ministeeriumile – avaldada nii Väinamere Liinide kui ka Tallinna Sadama tütarfirmade pakkumused ja hindamisprotokollid. Sõltumatud eksperdid võiksid analüüsida pakkumusi ning pakkumuste hindamiseks välja mõeldud nüüdisväärtusvalemit, et hinnata, kas see valem oli adekvaatne, kas aitas tagada hanke eesmärke ning kas pakkujaid koheldi võrdselt.”

Urve Palo väidab ka: „Võin endiselt kinnitada, et Väinamere Liinide pakkumine oli aasta peale 6 miljonit eurot kallim ehk 60 miljonit eurot 10 aasta peale.“

Ka see väide ei vasta Väinamere Liinide teatel tõele ning nad tõestasid seda oma nõudekirjas faktidega. “Kui Palo jääb oma valeväidete juurde, peab ka tema esitama faktid.”

Väinamere Liinide teatel pole Palol ka Saksamaa liini käekäigu osas põhjust muretseda. “Meil läheb Saksamaal nimelt hästi – meid on seal oodatud ja hästi vastu võetud, nõudlus on olemas,” kinnitas Tõnis Rihvk. “Tõestasime end tööga kodumaal ning tõestame ka piiri taga. Eesti Vabariigi ettevõtlusministril peaks olema Saaremaa ettevõtte rahvusvahelise eduloo üle hea meel.”

Väinamere Liinid ootab jätkuvalt Urve Palolt valeandmeid sisaldava informatsiooni avalikku ümberlükkamist ning vabandust.

Print Friendly, PDF & Email