Muhu volikogu arutab kunstitalli ostu

Muhu vallavolikogu arutab Koguva kunstitalli ostmist, laiendamaks Muhu muuseumi näitusepinda.

“Kuna meie muuseumil on vaja näitusepinda, on kunstitalli ostmine teema, mis vajab arutelu,” ütles vallavanem Raido Liitmäe, lisades, et see on volikogus juba jutuks tulnud ja ilmselt jätkatakse sellega järgmisel istungil.

“Kõigepealt on vaja teada saada kunstitalli hind, samuti palusime muuseumi juhatajal kalkuleerida võimalikud ülalpidamiskulud,” rääkis Liitmäe.

Liitmäe sõnul oli kunstitalli ostmine volikogus arutusel ka paar aastat tagasi. “Siis otsustas volikogu, et selle teemaga me ei tegele,” märkis Liitmäe. “Nüüd on see teema uuesti päevakorral, aga uut hinda meile praegu pakutud ei ole.”

Vallavanema hinnangul on kunstitall üks neid kohti, mis väärtustab Muhumaad. “Meil on siin palju kunstnikke ja kunstnikuhingega inimesi – see koht on väljund ka nende jaoks,” lausus Liitmäe.

Suvel tegutsenud kunstitall on sügiseks uksed sulgenud. Ühe külaelaniku teada pole seal üldse enam kavas näitusi korraldada. Kunstitalli telefoninumber ei ole kasutusel, samuti ei saanud Saarte Hääl mobiiltelefonile helistades kontakti kunstitalli omaniku Maila Pirkko Tellervo Silvennoineniga.

Print Friendly, PDF & Email