Esoteerikabutiik teenis napi ajaga kena kasumi (13)

Mullu suvel Kuressaare vanalinnas uksed avanud esoteerikabutiik La Tene osutus kohe ääretult populaarseks.

Vaid veidi enam kui pool aastat pärast uste avamist tuli juba klientide rohkuse tõttu suuremale pinnale kolida. Butiigi heast käekäigust annab tunnistust ka ettevõtte 2014. majandusaasta aruanne, mille kohaselt oli ettevõtte Must Kass OÜ aruandeaasta kasum 10 601 eurot. Ettevõtte müügitulu oli seejuures aasta lõpu seisuga 36 924 eurot.

Tegevusaruandes nenditakse, et esimesel tööaastal tegeleti peamiselt ettevõtte ülesehitamisega. Asutajate eesmärk oli avada Kuressaare linnas sobiva miljööga kohas poolvääriskive ja nendest valmistatud ehteid müüv butiik. Ettevõte põhineb omakapitalil ja omanikud töötasid kulude kokkuhoiu nimel ka ise butiigis, kaasates lisaks vaid kaks palgalist klienditeenindajat.

Tänu heale müügistrateegiale ja positiivsele vastuvõtule klientide poolt täideti esialgne müügiplaan juba nelja kuuga. See julgustas kavandama ettevõtte laiendamist.

Majandusaasta lõpuks oli selge, et algselt valitud ruumid jäävad ettevõttele kitsaks, mistõttu otsustati 2015. aastal leida suurem pind, et suurendada kaubavalikut ja teha klientidele butiigis viibimine mugavamaks.

Plaanis oli käivitada e-butiik, et võimaldada klientidel kaupa tellida interneti vahendusel. Praeguseks e-butiik juba töötab. Lisaks plaaniti tänavu alustada omatoodete valmistamist, milleks oli kavas rajada väike töökoda. Ka omatoodete valmistamise on esoteerikabutiik praeguseks käima lükanud.

Ettevõte märkis ka, et suurem müügisaal, e-butiik ja kohalik tootmine nõuavad lisatööjõu palkamist, seega oli plaan luua ettevõttes tänavu vastavalt vajadusele 2–3 uut töökohta.

Print Friendly, PDF & Email