Salu külas kimasid võrrid (FOTOD) (2)

VÕISTLUSTEL: Elis Pihl on valmis rajale minema, Paavo Aavik on talle abiks mehaanikuna. TAMBET ALLIK

VÕISTLUSTEL: Elis Pihl on valmis rajale minema, Paavo Aavik on talle abiks mehaanikuna.
TAMBET ALLIK

Orissaare vallas Salu külas peeti laupäeval maha Saaremaa 1. võrrivõidusõit, mis oli ühtlasi hooaja viimaseks etapiks võistlussarjale, mida korraldab MTÜ Saku Sääruklubi.

Võistluste korraldaja, MTÜ Saku Sääruklubi juhatuse liige Virgo Roosnurm ütles Saarte Häälele, et tal on Salu külas suvekodu, mistõttu ta otsustaski ühe kuuest etapist Saaremaale tuua. “Meil oli siin kaks sarja koos, sprindisari ja kestvuse sari,” selgitas Roosnurm. Ta lisas, et inimesi tuli päris palju, umbes saja viiekümne kanti.

Kokkuvõttes võis Roosnurme sõnul üritusega rahule jääda. “Inimestele meeldis ja tundus, et kõik olid rahul,” kommenteeris ta. Võistlusi jälginud publiku seas oli nii kohalikke kui ka mandrilt tulnud võidusõitjate lähedasi. Saaremaale on võrrivõidusõitu oodata tõenäoliselt ka järgmisel aastal. Täpsemalt pannakse võistluste graafik paika tuleva aasta algul, selgitas Roosnurm.

Mehaanikuna võttis võitlustest osa ka Muhu motoringi eestvedaja Paavo Aavik. Ta tõdes, et Saaremaal ei ole võrrisõit paraku kuigi populaarne. “Praegu on mõõnaperiood, aga aastaid tagasi oli Muhu motoklubi veel tasemel,” nentis ta ja selgitas, et kui enne oli Muhu motoklubis vähemalt viis kuni kuus sõitjat, siis praegu on neid alles jäänud vaid kaks. Järelekasvu puuduse tõttu ei ole Muhu motoring ka kaks aastat enam aktiivselt tegutsenud. Aavik lisas, et tehniline baas on klubil tegelikult olemas ja kui ainult noori peale tuleks, läheks motoring jälle käima.

Saaremaa 1. võrrivõidusõiduga jäi Aavik aga igati rahule: “Väga vahva rada oli ja üritus oli korralduse poolest tasemel.”

Saare maakonnast päris sõitjatest võtsid võistlustest osa vähemalt Elis Pihl ja Karl Lõbus.

 

Print Friendly, PDF & Email