Lootusetu juhtum

Eile kohtu all olnud Riho käis tööl ja kasvatas väikest last. Seejuures jäi tal aega üle autoga purjuspäi ringikihutamiseks ja suvalisel hetkel oli mees valmis ka rusikad käiku laskma. Seda aga vaid naissoost isikute vastu.

Naisterahva löömise eest on Rihot varemgi karistatud. Selle eest, et ta virutas Kuressaares Tooma poe juures rusikaga naisterahvale, kes teda rahaautomaadi järjekorras vaheletrügimise eest noomis.

Enamasti tegi Riho oma “vägitegusid” purjuspäi. Kas ta valis õrnema soo esindajad peksuobjektideks praktilistel kaalutlustel, et oma üleolekus kindel olla, või ajendasid teda mõned muud kaalutlused, mine võta kinni.

Võib küsida, miks suhtub seadusandja korduvalt seaduse vastu patustanud inimestesse nii leebelt. Oli ju Rihol enne eilset istungit neli kehtivat kriminaal- ja kaks väärteokaristust. Näiteks selle eest, et Tooma poe juures teda korrale kutsunud naist lõi, mõisteti talle vaid rahaline karistus. Oleks peksja aastaks trellide taha pandud, poleks ta hilisemaid kuritegusid teha saanud.

Seadus näeb aga ette teise, kolmanda, neljanda, viienda võimaluse andmise. Ikka selleks, et vähendada vanglatele tehtavaid kulutusi ning et statistikas saaks näidata väikest kinnipeetavate arvu. Maksumaksjate tervise arvelt?

Print Friendly, PDF & Email