Valjala tunnustas konkursi parimaid (4)

Foto: Valjala vallavalitsus

Foto: Valjala vallavalitsus

Teisipäeval tunnustati Sakla muuseumis Valjala valla heakorrakonkursi tänavuse aasta parimaid. Žürii liikme, Valjala vallavolikogu esimehe Liilia Eensaare sõnul jagati tunnustust viies kategoorias.

Parima ühepereelamu tiitli Valjala alevikus pälvis Posti tn 30, mille omanikud on Pirgit Nuut ja Tiit Välinurm (fotol). Žüriid võlus rooside rohkus ja ilus kujundus. “Sellise väikese krundi peale oli neid seal perenaise kinnitusel 82,” ütles Eensaar.

Parim ühepereelamu külas on Allika talu Nurme külas, kus elavad Anu Kallasmaa ja Rein Mõik. “Omapärase lahendusega, seal on palju avatust, millegagi ei ole üle pakutud, kuid on lihtsalt ilus, see kujundus ja paigutus,” arvas žürii.

Ainus žürii ette jõudnud korterelamu on Pihlaka 9 (korteriühistu Lõkke MTÜ ja majavanem Maie Kreem). Hinnati kordatehtud fassaadi ja haljastust.

Veel tunnustati Kungla sadamat, mille eestvedaja on Kert Kreem. “Žürii otsus oli siin üksmeelne – see on valla ainus kordatehtud sadam, mida kohapeal ka väga hästi hoitakse,” ütles Eensaar.

Parimaks külaks tunnistati Kalli küla, külavanem Kristiina Maripuu. Eensaare sõnul eristus Kalli selle poolest, et sinna on rajatud suur jalgpalliväljak, kus saavad mängimas käia ka kaugemalt lapsed, mitte ainult oma küla omad.

Lisaks märkis žürii eraldi ära Turja küla Anni talu, mille peremees on Sulev Mägi. Liilia Eensaare sõnul on sealne omapärane majapidamine väga hästi hooldatud ja korras.

Žürii koosseisu kuulusid vallavanem Aare Martinson, vallavalitsuse liige Marina Tamm, vallavolikogu esimees Liilia Eensaar, vallavolikogu maaelukomisjoni esimees Kert Kreem ja liige Kaido Kirst.

Eensaare sõnul said tunnustuse pälvinud rahalise preemia ning kõik ülejäänud, kes konkursist osa võtsid, said aiatööriistu, mida majapidamises ikka vaja läheb. Kõik ülamainitud majad ja ettevõtted said lisaks ka märgi ja embleemi.

Print Friendly, PDF & Email