Leisis lõppesid volinike asendusliikmed otsa (10)

Pärtel TuuliValimistel 15 häält saanud Leisi vallavolikogu liige Tuuli Pärtel esitas avalduse volikogu liikme kohalt tagasiastumiseks, mille valimiskomisjon ka rahuldas.

Asendusliikmeks määrati Eesti Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ja 24 häält saanud Toomas Põlluäär, kuigi Tuuli Pärtel kandideeris valimisliidu Koduvald Leisi nimekirjas. Nimelt ei ole valimisliidu asendusliikmete nimekirjas enam ühtegi asendusliiget. Valimiskomisjoni koosoleku protokollist selgub, et Põlluäär nõustus volikogu liikmeks määramisega.

Tuuli Pärtel (fotol) ütles Saarte Häälele, et põhimõtteliselt on tema lahkumise põhjused meediast juba läbi käinud. «Meil olid seal lahkarvamused ja tundus, et ei ole võimalik Leisi valda niimoodi arendada, nagu meie seda nägime,” tõdes ta. Pärtel viitas asjaolule, et tema oli nende volikogu liikmete seas, kes olid vallavanem Ludvik Mõtlepa umb-
usaldamise taga. Ka Mõtlep kandideeris valimisliidu Koduvald Leisi nimekirjas, saades 208 häält.

Pärtel leidis, et ühtset valla arendamist praegu ei toimu. “Printisin volikogule viimaseks istungiks välja meie valimislubadused, millest üldjuhul midagi täidetud ei ole,” nentis Pärtel.

Ta sõnas, et edaspidi tal plaanis valimistel osaleda ei ole. “Arvan, et mulle piisab sellest. Teen edasi kunstnikutööd ja kirjutan projekte tellijatele, sellel alal olen koos arendajatega midagi siin ära teinud,” ütles Pärtel.

Print Friendly, PDF & Email