Orissaare kontrabass vajab veel 960 eurot (2)

VANA KONTRABASS: õpetaja Riina Juuli on Saarte Hääles varemgi näidanud Orissaare vana kontrabassi. Foto: Tambet Allik

VANA KONTRABASS: õpetaja Riina Juuli on Saarte Hääles varemgi näidanud Orissaare vana kontrabassi. Foto: Tambet Allik

Suve alguses algatatud kampaania Orissaare muusikakoolile uue kontrabassi soetamiseks pole veel tulemuseni jõudnud – vajalikust summast on puudu 960 eurot.

Korralik kontrabass maksab 2525 eurot, millest 1225 eurot oli juba alguses olemas. Annetatud on seni 340 eurot, seega on veel puudu 960 eurot.

Orissaare muusikakooli direktori Martti Nõu sõnul saab muusikakoolil sel sügisel 25 aastat järjepidevat tegutsemist. Praeguseks on tema sõnul peaaegu kõik õppetööks vajalikud pillid uuendatud ning head pillid kestavad aastaid. Nõu nentis, et 17. sajandi Stradivariuseidki restaureeritakse tänapäeval mängimisvõimelisteks pillideks.

Muusikakooli praegune nõukogudeaegne kontrabass sellesse kategooriasse kahjuks ei kuulu, et sellest saaks midagi väga head restaureerida. “Head inimesed on juba annetanud pilli ostmiseks, aga sellest veel ei piisa,” möönis Nõu. “Seepärast kutsun kõiki üles Eesti Vabariigi ja Orissaare muusikakooli sünnipäeva puhul toetama uue kontrabassi ostmist.”

Kõik, kel on soov ja võimalus ka väikeste summadega aidata, saavad kanda toetuse otse Eesti muusikakoolide liidu arvelduskontole EE062200221061654889 märgusõnaga “Orissaare kontrabass”.

Print Friendly, PDF & Email