Koduleivakonkurss: Saarte Hääl otsib taas parimat koduleiba!

Läinud aastal esmakordselt ja kohe üle ootuste edukalt toimunud Saarte Hääle koduleivakonkurss tuleb taas. Mullune võidukas Anni leib on kohalikes toidupoodides tõeline müügihitt veel praegugi.

Esimese koduleivakonkursi võitja oli Anni Veskinõmm Ansekülast, kes osales konkursil traditsioonilise ja maitseleivaga. Võidukaks osutus just tema traditsiooniline koduleib.

Anni leiva nime saanud võiduleib läks tootmisse konkursi koostööpartneri Saare Leiva juures ning selle juhataja Janar Vaima sõnul on mullusel võiduleival läinud aasta jooksul väga hästi.

“Anni leib on tarbijate poolt kenasti vastu võetud ja võib isegi öelda, et see on populaarne,” kinnitas Vaima. Tema sõnutsi on mulluse konkursi võiduleiva müük isegi sedavõrd hea, et pole mitte mingit põhjust seda edaspidi tootmisest välja jätta. “Sellist plaani küll pole,” sõnas ta.

Saaremaal peaks Anni leib müügil olema igas toidukaupluses, mandril saab seda kindlasti osta Tallinnas asuvast Stockmanni kaubamajast.

Kas ka tänavune võiduleib tootmisse läheb, Janar Vaima veel kinnitama ei tõtanud, sest see sõltub kindlasti ka leiva autorist, ent selline võimalus on selgi korral täiesti olemas. Vaima sõnul on see Saare Leiva jaoks olnud igati positiivne kogemus, et nad on saanud Saarte Hääle leivakonkursil koostööpartnerina kaasa lüüa.

Eelmisel aastal osales koduleivakonkursil 47 leiba 29 küpsetajalt. Kui palju tänavune konkurss koduseid leivaküpsetajaid tegutsema paneb, selgub juba paari nädala pärast. Läinud aastal suurepäraselt õnnestunud konkurss on selle taaskorraldamiseks indu kõvasti juurde andnud.

“Olime positiivselt üllatunud, et leiva küpsetamine on saarlaste hulgas au sees,” tõdes leivakonkursi projektijuht Kerli Rüütel, kelle sõnul tunnistasid päris mitmed osalejad mullu, et pole juba aastaid leiba poest ostnud.

Rüütli kinnitusel on leivakonkurss hea võimalus jagada oma oskusi ja maitsvat leiba ka teistega. “Ootame ka sel aastal aktiivset osavõttu,” julgustab ta kõiki leivameistreid konkursil osalema.

Osavõtuks on kindlasti vajalik eelregistreerimine telefonil 51 77 980 või kerli@saartehaal.ee. Osaleda võivad kõik eraisikud, organisatsioonid ja ühendused. Iga võistleja võib osaleda kahe leivaga, nii traditsioonilise kui ka maitseleivaga.

Konkursileibu ootame Saarte Hääle toimetusse hiljemalt 11. septembril kell 10 hommikul. Võitja kuulutatakse välja sama päeva õhtul Kuressaare kesklinnas toimuval suurel Saarte Hääle ja Kadi raadio lõikuspeol.

Print Friendly, PDF & Email