Villu Vakra sai kutse Hawaii Ironmanile (5)

Villu Vakra sai kutse Hawaii IronmanileTriatloniklubi 21CC esiamatöör-triatleet Villu Vakra sai esimese saarlasena kutse 10. oktoobril toimuvale Hawaii Ironmanile, 2015. aasta maailmameistrivõistlusele.

Villu Vakra (pildil) sai kutse tänu edukale võistlusele Rootsis, kus ta oli Kalmar Ironmanil parim amatöör, oma vanuseklassi 30–34 võitjana lõpetas ta võistluse kokkuvõttes ülikõrge kaheksanda kohaga. Kuigi tema ette jäid ainult profisportlased, edestades Vakra ka ise mitmeid proffe.

“Kindlasti on Hawaii Ironmanile saamine oluline, sest sinna saada pole ju üldse kerge,” nentis Villu Vakra. “Selleks peab ikka rahvusvahelisel tasemel stabiilsust ja korralikke tulemusi näitama. Sel hooajal oli see eesmärgiks seatud ja selle nimel tegime ka hoolega tööd.”

Villu Vakra eesmärgid on sellel võistlusel aga esialgu veel lahtised, kuna ta pole sealsete tingimuste ja kuumaga harjunud. “Peab mõtlema, millist aega ja kohta püüdma minna,” lisas ta.

Kalmari Ironmanil ujus Villu Vakra 3,8 km ajaga 1.04.25, sõitis rattaga 180 km ajaga 4.47.21 ja jooksis 42,125 km ajaga 3.04.56, saades üldajaks 9.00.49. Võitis rootslane Patrik Nilsson ajaga 8.08.05.

“Ujumine oli pisut kehv, sest lainetusega oli suhteliselt raske,” tunnistas Villu Vakra. “Rattas sain aru, et jõuan sõita, jõudu on ja jaksan tööd teha, sest surnud punkti ei tulnud. Ujumine tekitas ka paraja viha ja kannustas. Jooksu alguses suutsin korralikku tempot hoida, jooksu teises pooles tuli juba väga tugevalt pingutada, et korralik tulemus teha.”

Samas ei osanud Villu Vakra öelda, kuhu ta võiks triatlonis välja jõuda, sest seni käib kõik ikka töö kõrvalt. “Profina alustada oleks viimane aeg, aga kui, siis spetsialiseeruks ikkagi pikale triatlonile, sest olümpiadistants on liiga lühike ja sellist kiirust mul ei ole,” selgitas ta.

Ettevalmistused hooaja tähtsaimaks võistluseks hakkavad Villu Vakral treener Jüri Käeni juhendamisel varsti peale. Lisaks püüab ta võimalikult vara kohale sõita, et oludega paremini kohaneda.
Igal aastal üritab triatleetide “kultuskohta” Hawaii Ironmani maailmameistrivõistlusele pääseda ligi 150 000 amatöörsportlast üle maailma. Igal Hawaii Ironmani valikvõistlusel üle maailma saavad Hawaii pääsme vaid oma vanuseklasside parimad.

Eelmisel aastal võitis Villu Vakra Eesti täispika triatloni ülivõimsa ajaga 8.46,19 ja temast sai läbi aegade kiireim amatöörtriatleet Eestis. Lisaks on ta olnud varasematel aastatel, kui ta veel täispikka triatloni ei harrastanud, Saaremaal kahekordne Orissaare triatloni võitja ja tänavune poolpika triatloni Eesti meistrivõistluste pronks absoluutarvestuses.