TV3 vaatamiseks tuleb antenn paika keerata (8)

TV3 vaatamiseks tuleb antenn paika keerataSpetsialistide sõnul on digilevi puhul väga tähtis antenni täpne suund.

“Saaremaal edastavad TV3 signaali pärast 12. augustit Sauvere ja Orissaare saatja,” ütles Tasuta TV toote- ja turundusjuht Andres Tarto. “Sõltuvalt sellest, kus asub vaataja jaoks lähim saatja, tuleb antenni ka emmas-kummas suunas pöörata,” soovitas ta.

“Kindlasti on tarvis katuse- või vähemalt välisantenni, lihtsast toaantennist jääb väheks, kui vaataja just saatja vahetus läheduses ei ela,” selgitas Tarto, lisades, et mõlemad Saaremaal asuvad TV3 saatjad on nn horisontaalse polarisatsiooniga ehk antennivardad peavad paiknema maapinnaga horisontaalselt. Lisaks võiks antenn asuda kõrgel ja olla võimendiga.

TV3 leviala vähenes Saaremaal eriti Sõrve poolsaarel ja selles piirkonnas on võimalik, et TV3 signaal ei jõua telerisse ka pärast kõigi eelmainitud soovituste järgimist. “Isegi juhul, kui asute kenasti Multiplex6 (MUX6) nime kandva võrgu levialas, tuleb teil TV3 vaatamiseks teha teleri algseadete taastamine ja kanaliuuendus. Seda peavad tegema kõik need, kes vaatavad telerit tavalise antenniga,” rõhutas Tarto.

“Pöördumisi seoses TV3 kehva telekapildiga on üle Eesti olnud ligi 2000, ega saared selles osas kuidagi eriliselt silma torka. Valdavalt küsitakse nõu digiboksi algseadete taastamise osas,” täpsustas ta.

Kuna digibokse ja telereid on üksjagu erinevaid, ei ole Leviral paraku võimalik pakkuda üht ja ainsat spikrit, kuidas tehaseseadeid taastada ja kanaleid uuendada. “Kui juhend on kaotsi läinud ja ise asjaga hakkama ei saa, soovitame nõu küsida lähedastelt, sõpradelt või naabritelt. Teadke, et see on ühekordne tegevus ja teisi vabalevikanaleid see muudatus ei mõjuta – need levivad endisel moel ja ulatuses. Kõnepalve saab jätta ka meie aadressile tasutatv@levira.ee, jätke meile oma kontaktid, ka telefoninumber, ja meie spetsialistid võtavad teiega ise ühendust. Või siis helistage meie kasutajatoele numbril

68 04 040 ja küsige nõu,” soovitas Andres Tarto.

Ta möönis ka, et ühe konkreetse digiboksiga ei ole võimalik TV3 pärast võrgumuudatust väljaspool Tallinna ja Haapsalut enam näha. “Digiboks Topfield TF7720HTCO on tarkvaraga, mis häälestab end automaatselt ümber just nendele saatjatele (Tallinn, Haapsalu) ja näiteks Saaremaa saatjate sagedusi ei aktsepteeri. Üks probleem on samuti olnud Samsungi teleriga LE32A466, mis näitab pärast TV3 vaatamist veateadet: “Saatja edastaja on signaali teavet muutnud. Andmete värskendamiseks käivitatakse DTV scan.” “TV3 pilt on ekraanil olemas, kuid veateade tekitab pisut segadust,” tõi Tarto näite.

Print Friendly, PDF & Email