Tänak ja Mõlder Saksamaa asfaldil oma sõitu ei leidnud

POODIUMIL: Raigo Mõlder ja Ott Tänak Saksamaal rallifinišis. Foto: Timo Anis

POODIUMIL: Raigo Mõlder ja Ott Tänak Saksamaal rallifinišis.
Foto: Timo Anis

Saksamaal sõidetud autoralli maailmameistrivõistluste etapil said WRC Ford Fiestal kihutanud saarlastele Ott Tänakule ja Raigo Mõlderile tulemuse vormistamisel määravaks vähene asfaldil kihutamise kogemus ja paar väiksemat väljasõitu, kust tuli ajakadu.

“Teadsin juba enne ralli algust, et meie jaoks saab olema keeruline võistlus, kuna ma polnud ammu WRC-masinaga asfaldirallil osalenud,” rääkis Ott Tänak oma meeskonna M-Spordi kodulehe vahendusel. “Lisaks oli see uue autoga esimene võistlus sellisel teekattel. Meil oli nädalavahetuse jooksul palju õppida ja avastada.”

Pärast kahte võistluspäeva olid saarlased kaheksandal kohal ja seepärast võtsid nad pühapäeval rahulikult, sest põhjust pingutada enam polnud. “See oli meie poolt sujuv hommikupoolik, kuid me võtame praegu väga turvaliselt,” kommenteeris Tänak. “Meie ees ja taga on konkurentidega suured vahed, seega katsetame lihtsalt paari seadistust ja vaatame, kuidas need auto käitumist mõjutavad.”

Reedel alanud rallil kadusid Ott Tänakul lootused kõrgele kohale juba avapäeval, mille ta lõpetas seitsmenda kohaga. Päeva alustati ebaõnnestunult, sest avakatse alguses kurvis olnud kruusa tõttu kaotasid meie mehed 19,4 sekundit ja said 13. koha. “See juhtus kohe kiiruskatse alguses – teel oli kruusa, tekkis probleeme pidurdamisega ja käisin korra rajalt väljas,” ütles Ott Tänak pärast kiiruskatset, lisades, et autoga on kõik korras.

Laupäeval langesid saarlased veel koha võrra. 15. katsel sõitis Ott Tänak rajalt välja, auto käivitamine võttis palju aega ja nii saadi 11. aeg, kaotades Ogier’le 1.36,6. “Sõitsime rajalt välja, aga auto starter ei töötanud. Mootori käima saamiseks läks meil minuti jagu aega,” kommenteeris Tänak.

Ralli võitis valitsev maailmameister Sebastien Ogier (Volkswagen), edestades tiimikaaslasi Jari-Matti Latvalat ja Andreas Mikkelseni.

Print Friendly, PDF & Email