Saarlased Tallinna rallil kiired

Eesti autorallimeistrivõistluste neljandal etapil, 32. Tallinna rallil said Ken Torn ja Riivo Mesila Honda Civic Type-R-il klassis MV6 kindla esikoha, edestades Karel Tölpi ja Teele Seppa Honda Civic Type-R-il 1.20-ga.

“Ralli kulges peaaegu hästi,” märkis Ken Torn. “Esimesel päeval tegime ise kaks viga, mis maksid meile palju sekundeid. Võit kergelt kindlasti ei tulnud, Karel areneb iga sõiduga ja on vaid aja küsimus, kuna sõidame võrdselt.”

Klassis MV5 said Janar Tänak ja Janno Õunpuu esimese ning Kermo Laus ja Kauri Pannas kolmanda koha.

Janar Tänaku ja Janno Õunpuu Lada VFTS lõpetas ralli ajaga 1.01.01,5, teise koha saanud Gert-Kaupo Kähri ja Jan Pantaloni Honda Civicul edestati 21 sekundiga ning Kermo Lausi ja Kauri Pannast Nissan Sunnyl pea minutiga.

“Võib öelda, et ralli läks meie jaoks väga hästi,” tunnistas Janar Tänak. “Plaanis oli ainult tunnetus uuesti kätte saada, kuna paus on olnud väga suur, ja loomulikult soovisime teada saada, mida teeb auto ja kuidas uued asjad vastu peavad.”

Kermo Laus tunnistas, et väljasõidetud kolmas aeg on kindlasti maksimum, sest Tänakule ja Kährile järele ei saanud ja osa mehi kukkus eest ära. “Üldjoontes läks hästi, saime ilusti lõpuni, mis oli ralli põhieesmärk, kuigi ärevaid momente ikka oli,” märkis ta.

Klassis MV3 pidasid Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu maha tulise duelli ja said lõpuks teise koha.

Kui klassi võitjad Miko-Ove Niinemäe ja Martin Valter Peugeot 208-l olid kindlad valitsejad, siis duellis teise koha pärast edestasid Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu Ford Fiesta R2-l Kristen Kelementi ja Timo Kasesalu Citroën C2-l vähem kui 4 sekundiga.

Kenneth Sepp tunnistas, et sõidu poolest võib enam-vähem rahule jääda, kripeldama jäävad need mitmed kümned sekundid, mis kaotati rajal tolmu sisse jäädes ning saarlased pidid kolm mahapööret otseks laskma.

Klassis MV6 said Einar Soe ja Tarmo Kaseorg Toyota Starletil 7-nda ning Raigo Reimal ja Magnus Lepp VW Golfil 10. koha. Klassis MV7 olid Lembit Soe ja Ahto Pihlas Toyota Starletil neljandad.
“Aga me pole kordagi liigselt pingutanud ning suutsime üsna kindla kiirusega sõita,” rääkis piloot. “Niinemäe on kiire ja stabiilne ning olin juba enne ralli starti arvestanud, et parim tulemus, mida suudame saavutada, on teine koht. Miko istumise all on lihtsalt niipalju kiirem auto, et ilma suure riskita on Ford Fiestaga raske uuema ja võimsama Peugeot 208 vastu võidu sõita.”

32. Tallinna ralli võitsid Egon Kaur ja Annika Arnek.

Print Friendly, PDF & Email