Miks minna otse, kui saab ka ringiga? (1)

Vaevalt jätaks Kuressaare linnas liiklejaid ükskõikseks Kuressaare peatänava uuendamise kava, kui see tõesti teoks saaks.

Jooniseid vaadates kerkib vägisi pähe küsimus, mis on selle muudatuse mõte ja eesmärk. Kesklinna suunduva tänava liikluskoormuse vähendamine? Liiklusohutuse suurendamine?

See plaan, mille järgi linna üks praegune, Pihtla teelt südalinna viiv tuiksoon läbi lõigatakse, vaevalt kellelegi sõidukijuhtidest meeltmööda on: kesklinna autoga ju enam otse ei pääse.

Sõidukijuhtide hinnangul on praegusel ristmikul hea nähtavus ja piisavalt laiust, et vasakpööret teha. Milleks toimivat asja lõhkuda?

See, et kesklinna või sellest läbi sõitmiseks tuleb otsida teisi võimalusi, vaevalt ainult sõidukijuhtide mugavuse küsimus on. Ümberkaudsed kitsad tänavad pole nii suurele autodevoolule mõeldud, pealegi pole aedlinna pisikestel ristmikel nähtavus kõikjal just kiita. Kus liiklejaid rohkem ja nähtavus kehv, on ohtlikud olukorrad kerged tekkima.

Vägisi tikub pähe küsimus, kas ja kui palju on kava koostajad kursis sellega, mismoodi liiklus ja liikumine meie linnas tegelikult käib.

Print Friendly, PDF & Email