Loode tammikust leiti mahalastud vasikas (16)

Saarte Hääle lugejad on viimasel nädalal toimetusele mitmel korral teada andnud Loode tammikus väljaspool aedikut, vahetult kergliiklustee ääres rohtu söövatest veistest. Loomi peab seal OÜ Ranna-Villa, mille esindaja Kairo Pilviste kinnitas probleemi olemasolu.

“Noorloomad on leidnud mitu kohta, kust aedikust väljas käia, ja neid on olnud raske sees hoida,” tunnistas Pilviste, kuid lisas, et nad on aeda korduvalt parandanud ja olukord on läinud paremaks. Samuti on ettevõte praegu alustanud veiste Loode tammikust ära viimist, kuna seal on hakanud söögipoolist nappima. Paraku võtab kõigi loomade minema toimetamise protsess omajagu aega.

Nüüd on olukord võtnud aga sootuks ootamatu pöörde. Kas põhjuseks oli kellegi rabe närvikava, mis kergliiklustee läheduses vabalt uitavaid loomi nähes vastu ei pidanud, või oli tegu lihtsalt huligaansusega, ent möödunud kolmapäeval leidsid Ranna-Villa töötajad karjamaalt mahalastud vasika.

Pilviste sõnul oli noorloom maha lastud ilmselt eelmise nädala alguses, ligikaudu 20 meetrit kergliiklusteest. “Seal sõidavad lapsed jalgrataste ja rulluiskudega ning samal ajal lastakse seal aias olevaid loomi püssiga … See on väga kõhedust tekitav asjaolu Kuressaare külje all.”

Pilviste kinnitusel võib 95-protsendilise kindlusega öelda, et vasikas on maha lastud. “Kui arvestada, et loom suri silmapilkselt, tuli lask tõenäoliselt Nasva poolt tulles maanteelt või kergliiklusteelt,” ütles Pilviste.

Keskkonnainspektsioonile on Kairo Pilvistu sõnul avaldus juba tehtud ja politseid on asjast teavitatud ning lähiajal tehakse ka kirjalik avaldus. “Igal juhul anname asjale ametliku käigu,” rõhutas Pilviste.

Print Friendly, PDF & Email