Burkadega Vaba Rahva Laulul (28)

Miks olin Vaba Rahva Laulu ajal riietatud burkasse?

Pakkusin koos EKRE erakonnakaaslastega Vaba Rahva Laulu ajal inimestele võimalust anda oma allkiri massilise pagulaste sissetoomise vastu Eestisse. Burkasid kandsime selleks, et teavitada inimesi olukorrast, milleni viib praeguse valitsuse poliitika.

Igaüks võis ise otsustada, kas nad tunnevad ennast meie ettevõtmisest häirituna või ei. EKRE ei tule kellelegi ütlema, et sa pead nii tegema või allkirja andma.

Meie eesmärk on inimesi võimalikult palju teavitada erinevatest asjaoludest ja tagajärgedest, et inimesed saaksid teha oma valikud ja otsused piisava informatsiooni alusel.

Valitsus jagab viimasel ajal kahjuks selektiivset infot, et kallutada rahva arvamust nii, nagu Brüssel käsib.

Immigrantide massiline vastuvõtt ohustab tulevikus Eesti riigi, kultuuri ja keele püsimist.

Pagulaste toomise sildi all Eestisse massiimmigratsiooni korraldamine ja Euroopa Komisjoni nõutud immigrandikvoodid näitavad, et Eesti suveräänsus on ohus.

Me ei saa nõustuda, et ajal, mil paljudel Eesti inimestel on raske majanduslikult toime tulla, hakkavad meie maksumaksjad kinni maksma immigrantide eluasemeid ja toetusi. Eesti valitsuse antud lubadus vastu võtta 200 immigranti ei olnud vabatahtlik, vaid Euroopa Komisjoni poolt pealesurutud otsus. Me teame, et perede ühendamise kaudu tuleb neid lisaks veel ja veel. Oleme sellise silmakirjalikkuse vastu.

Meile antakse täna ikka veel vähe ja kahtlasevõitu infot selle kohta, kes siia tuleb, kui palju neid lõpuks tuleb või jääbki tulema. Mis on tulemise täpne põhjus ja kas see tulemine on iga tulija puhul ikkagi põhjendatud, millist abi vajavad need inimesed, kas seda ei oleks võimalik korraldada äkki ikkagi nende oma kodumaal jne. Eesti inimesed on immigrantide vastuvõtmise pärast tõsiselt mures.

Valitsuse järeleandlikkus lõi pretsedendi, mille alusel hakatakse Eestile peale suruma üha uusi ja uusi immigrante. Nende tausta kontrollimiseks puuduvad reaalsed võimalused, mistõttu Eestisse võivad sattuda ka terroristid.

Piltlikult öeldes: keegi ei tea, kes burka all olla võib, paistsid ju meiegi burkade alt lapilised sõjaväepüksid. Ühtlasi olid burkad meil seljas visuaalse efekti tekitamiseks, et inimesed tajuksid, et mõne aja pärast võib pealkiri “Vaba rahva laul” olla solvav ja et meil ei ole sugugi ükskõik, kes seal laulavad või mis keeles!

Kuna kontserti külastanud inimesed olid ääretult positiivsed, õhupallid ja EKRE värsked ajalehed said lausa otsa ning ka allkirjaandjaid oli sadades, siis järelikult täitis meie abinõu oma eesmärgi ning me ajame õiget asja.

Maria Kaljuste,
EKRE Saaremaa ringkonna esimees

Print Friendly, PDF & Email