Pühapäevasel tippajal tuleb sadamas arvestada ooteajaga

Soojad suveilmad on pikaks nädalalõpuks meelitanud saartele tavapärasest augusti lõpust oluliselt rohkem reisijaid. Väinamere Liinide teatel on kolmapäevast saati saartele iga päev siirdunud rohkelt sõidukeid ja e-piletite etteostu põhjal võib eeldada, et ka reedel ja laupäeval on palju tulijaid. See omakorda tähendab pühapäeval Kuivastu ja Heltermaa sadamas väga suurt hulka sõidukeid, mis on saabunud mitme päeva jooksul, kuid soovivad enamik lahkuda lühikese ajavahemiku jooksul pühapäeva pealelõunal.

Seetõttu on pühapäeval tippajal kell 12–20 võimalik, et ooteajad venivad Kuivastu ja Heltermaa sadamas pikemaks. Vedaja palub sellega juba aegsasti arvestada. Neile, kes soovivad vältida ootejärjekorras seismist, soovitatakse valida varahommikused ja hilisõhtused väljumised. Samuti on madalama nõudlusega laupäeva pealelõuna ja esmaspäeva hommik.

Ooteaja pikkust on Väinamere Liinidel raske ennustada, kuid pühapäeva pealelõunal sadamasse üldjärjekorda tulijad peaksid valmis olema selle suve kõrget nõudlust arvestades ka seekord mõnetunniseks ootamiseks.

Seoses järgmisel nädalal Hiiumaal algavate suuremate teetöödega toimub Rohuküla–Heltermaa liinil reede ja laupäeva õhtul üldjärjekorrast killustikuveokite ülevedu. See võib tähendada, et päris kõigil reisidel ripptekke kasutada ei saa.

Tippaja järgselt viiakse kõik sadamas ootajad üle ja vajadusel tehakse öösel veel lisareise, sadamasse kedagi ootama ei jäeta.

Vedaja palub reisijatel olla üksteise suhtes lugupidavad ja heasoovlikud, varuda aega ja kannatlikkust.

Väinamere laevaliinidel kasvab nõudlus jätkuvalt. Juulis sõitis mullusega võrreldes 18 521 reisijat ja 7469 sõidukit enam, mis teeb kasvuks vastavalt 5% ja 6%.

Print Friendly, PDF & Email