Maa-amet müüs Saaremaal riigimaad

18.augustil lõppes maa-ameti korraldatud kirjalik enampakkumine riigimaa müügiks. Saaremaalt oli müügis 14 kinnistut.

Kõige enam kinnistuid oli müügis Leisi vallas (7) ja Pihtla vallas (5). Lääne-Saare ja Kihelkonna vallas oli kummaski müügis üks kinnistu.

Kõigi müüki pandud kinnistute suurus kokku oli 67,22 hektarit. Suurima müügis olnud kinnistu suurus oli 12,06 ha ja väikseimal 1,54 ha.

Kalleima alghinnaga kinnistu asub Pihtla vallas – 2,52 ha suurune merega piirnev kinnistu, mille alghind oli 17 640 eurot (hektari alghind 7000 eurot). See oli ka ainus müügis olnud merega piirnev kinnistu. Enampakkumise kinnitamata protokollist selgub, et kõnealusele kinnistule tehti kaks pakkumist, neist kõrgeim oli 62 505 eurot.

Neljateistkümne kirjalikul enampakkumisel olnud Saaremaa kinnistu ühe hektari keskmine alghind oli veidi üle 1700 euro.

Ühtekokku oli maa-ameti korraldatud enampakkumisel müügis 56 kinnistut, neist kõige enam kinnistuid asub Saare maakonnas.

Maa-ameti avalike suhete nõunik Agnes Jürgens ütles, et mandril asuva 13 kinnistu ostmiseks pakkumisi ei esitatud ja need enampakkumised nurjusid. “Saare maakonna 14 kinnistule tehti aga kõigile pakkumine,” märkis ta. “Seitsmele Saaremaa kinnistule tuli üks pakkumine, kuuele kaks ja ühele kinnistule kolm pakkumist.”

Lõplikult kinnitab keskkonnaminister kirjaliku enampakkumise tulemused septembris.

Print Friendly, PDF & Email