Kaarma öölaulupidu külastasid sajad inimesed (2)

IKKA LAULUGA: Lippu kannab Urmas Lehtsalu, tema kõrval sammub Pille Mägi, kelle tagant paistab lehvitav Lea Kuldsepp.   Foto: Irina Mägi

IKKA LAULUGA: Lippu kannab Urmas Lehtsalu, tema kõrval sammub Pille Mägi, kelle tagant paistab lehvitav Lea Kuldsepp.
Foto: Irina Mägi

Kaarma maalinnal toimunud meeleolukal Kaarma öölaulupeol lauldi, tantsiti ja nauditi muusika saatel ilutulestikku.

Öölaulupidu algas vokaalansambli Estonian Voices kontserdiga Kaarma kirikus. Peakorraldaja Pille Mägi ütles Saarte Häälele, et tunnustatud ansambel kõlas Kaarma kirikus lausa imeliselt. “Nad laulsid ka mikrofonideta, mis kõlas sama imeliselt kui mikrofonidega,” lisas Mägi ja märkis, et ansambel plaksutati ka tagasi.

Pärast kontserti viis koorilauljate rongkäik maalinnale, kus algas ühislaulmine. Üheskoos esinesid Mustjala ja Kihelkonna segakoor, Rae kammerkoor mandrilt, Kuressaare kammerkoor Helin, Sõrve maakoor ja Nasva naisansambel Sireenid. Lisaks olid kohal lauljad Pärsama, Leisi ja Metsküla koorist ning ka mõned Saaremaa meeskoori SÜM liikmed. Rahvatantsijate lippu hoidsid kõrgel Aste Antsakad ja Kaarma Kargus. Hiljem astus üles ka Nasva sõutantsutrupp Frenzy. “Pärast lõkke süütamist laulsime veel Kaarma kandi laululastega Albert Uustulndi laule,” ütles Mägi. Kontsertmeister oli öölaulupeol Veikko Lehto ja diridendid Anu Lepik, Imbi Kolk, Mai Rand ja Ester Soe.

Tantsuks mängisid Ivo Aksiim, Toomas Tang, Ain Kivilo ja Mihkel Mereäär. Korraldajatele üllatuseks osales öölaulupeol ka Sulo, kes tuli Ain Kivilole sünnipäeva puhul õnne soovima. «Sulo rokkis ka bändiga koos. See oli meile ka nagu natuke üllatus, aga väga vahva üllatus,” rõõmustas Mägi. Ta märkis, et tavaliselt on ansambliga koos olnud ka Reet Lõugas, kuid kuna tema oli ära, siis oli tema asemel seekord Mihkel Mereäär.

Traditsiooni kohaselt süüdati Kaarma öölaulupeol ka suur lõke ja taeva alla lasti ilutulestik. Peo kunstiline juht Lea Kuldsepp, kes on ka Kaarma öölaulupidude algataja, ütles, et ilutulestiku kulud on alati enda kanda võtnud sponsorid ja alati on ilutulestikku lastud muusika saatel. “Nii on vaatamist ja mõtlemist mõlemat,» selgitas ta. Ilutulestiku tõi peolisteni seekord Tesman.

Peoga jäi Kuldsepp igati rahule. Kõik jooksis tema sõnul ladusalt, alustades kontserdiga kirikus ja lõpetades tantsuga maalinnal. “Tundub, et see formaat, kus rahvas saab maalinnal kokku ja on rahvapidu, sobib hästi,” märkis Kuldsepp. Nimelt toimus öölaulupidu vahepealsetel aastatel kirikuhoovis ja oli teistmoodi üles ehitatud. “See pisendas seda pidu. Püüame taastada esialgse formaadi,” kinnitas Kuldsepp. Öölaulupeol oli publikut hinnanguliselt 400–500 inimest vähemalt. Piletiks olnud 400 laulikut said kõik müüdud.

“Väga palju oli rahvariides inimesi,” rõõmustas Kuldsepp. Algusest peale on Kaarma öölaulupidudel julgustatud inimesi rahvariideid kandma ja selgi korral oli rahvariiete kandjatele sissepääs tasuta.

Lisaks taasiseseisvumispäevale oli öölaulupidu pühendatud ka kirjameestele Albert Uustulndile ning Jüri ja Ülo Tuulikule, kel tänavu juubeliaasta.

Print Friendly, PDF & Email