Vaba Rahva Laul tuleb seekord Jaak Joala ja Georg Otsa lauludega (7)

Taasiseseisvumispäevale pühendatud homsel vabaõhukontserdil Vaba Rahva Laul astub solistina üles ka Kuressaare poiss Oliver Leppik.

Juba neljandal Vaba Rahva Laulul kõlab Jaak Joala ja Georg Otsa repertuaar.

“Esimesel neist on tänavu 65., teisel 95. sünniaastapäev,” põhjendas kontserdi peakorraldaja Ülo Kannisto. “Need legendaarsed lauljad väärivad meie jaoks nii tähtsal päeval meenutamist.”
Saarlasi esindab kontserdi solistide seas Oliver Leppik, kes mullu pälvis Saaremaa Laululinnu tiitli ja tänavu aprillis naasis üleriigiliselt konkursilt Poistelaul teise kohaga.

Oliver esitab linnupüüdja Papageno aaria Mozarti ooperist “Võluflööt”, mida on laulnud ka Georg Ots. Jaak Joala repertuaarist laulab Oliver aga “Trummitüdrukut”. Oliveri saadab Kuressaare linnaorkester.

Rahvusooper Estonia solist René Soom on Georg Otsa preemia laureaat ja nagu omal ajal Ots, on Soomgi astunud üles Mister X-ina Kálmáni “Tsirkusprintsessis”. Vaba Rahva Laulul kõlab Soomi esituses aga Georg Otsa kuulsaks lauldud “Saaremaa valss”.

Koit Toome Joala laulude esitajana tutvustamist ilmselt ei vaja. “Ka Alen Vezikol on mitu laulu Joala repertuaarist,” ütles Kannisto.

Kannisto loodab, et populaarse telesaate “Eesti otsib superstaari” tänavused superfinalistid Jüri Pootsmann ja Gertu Pabbo meelitavad kontserdile ka nooremat publikut. “Noorte jaoks oleks see hea võimalus tutvuda Georg Otsa ja Jaak Joala kuulsaks lauldud lauludega,” leidis Kannisto.

Lauljaid saadavad Kuressaare linnaorkester ja Urmas Lattikase bänd ning koorid. Kontserti juhib näitleja Veikko Täär.

Nagu mullu, nii leiab tänavunegi Vaba Rahva Laul aset kahes linnas: Kuressaare lossihoovis homme õhtul, Tartu lauluväljakul aga laupäeval.

Eilse seisuga oli Kuressaare kontserdile müüdud ligi 500 piletit. “Kuressaares on see komme, et enamik publikut ostab pileti siiski kohapealt,” märkis Kannisto.

Kui mullune kontsert viidi vihma tõttu üle Kuressaare kultuurikeskusse, siis tänavu on Kannisto kindel: sadu, mis sunniks siseruumidesse kolima, ei tule. “Eelmise aasta kogemus on mul veel selgelt meeles, aga tänavu mul plaani B vaja ei ole, sest Eesti, Vene ja Norra ilmaportaalide prognoosid ütlevad, et ilm tuleb suurepärane,” rääkis Ülo Kannisto.

Print Friendly, PDF & Email