Pulli panga lähedal meres tuvastati sinivetikad

TTÜ Meresüsteemide Instituudi analüüsitulemused kinnitavad, et eelmisel nädalal Orisaare vallas Pulli panga lähedalt võetud veeproovis tuvastati sinivetikad. Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõuniku Leili Tuule kinnitusel peaksid inimesed seal tähelepanelikud olema, et võimalikke sinivetikaid vältida.

Nädal tagasi tuli keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313 teade, et Haapsu küla lähedal on randa tulnud paksu pruuni soppa. Kohapeal olukorda kontrollimas käinud inspektorite kirjelduse järgi oli rannas pruuni ja sinakas-rohelist värvi sültjas mass, mille pinnal oli ebakorrapäraste laikudena vikerkaarevärvilist kirmet.

Sinivetika kahtluse kinnitamiseks võeti proovid ja saadeti analüüsimiseks TTÜ Meresüsteemide Instituudile, kus tehti kindlaks, et võetud proovid sisaldasid kahte liiki sinivetikaid, mis on mürgised ja võivad põhjustada tervisekahjustusi.

Praeguse info järgi on sinivetikate hulk rannas juba vähemaks jäänud, aga Väinameres võib sinivetikaid esineda ja ka randa kanduda, nii et inimestel tasub ettevaatlik olla. Täpsemaid soovitusi oskab anda terviseamet, aga vetikate levikualal tuleks vetteminekut ja suplemist vältida, samuti on soovitav loomad reostunud veest kaugemal hoida.

Print Friendly, PDF & Email