Orissaare Spordis vahetati verd (8)

Sihtasutuse Orissaare Spordihoone nõukogu kutsus eelmisel nädalal tagasi oma büroojuhataja vallandada soovinud ja suhtlemisprobleemide süüdistusega juhataja Tiit Uspenski ning valis uueks spordijuhiks Andla Rüütli. Uspenskist loobumise põhjuseks oli just tema soov Rüütlit vallandada.

SA Orissaare Spordihoone nõukogu esimees Elo Lember ütles, et Tiit Uspenski kutsuti spordihoone juhataja ametist tagasi nõukogu üksmeelse otsusega 12. augustist.

“Seda võib nimetada ka vallandamiseks,” tunnistas Lember, lisades, et eks see survestamine oli, sest varem olid Tiit Uspenskile antud kõik võimalused oma suhtumise parandamiseks.

Uspenski asus spordihoone juhatajana ametisse 1. märtsil 2014. aastal kolmeks aastaks. Seega sai ta ametis olla veidi üle aasta. “Nõukogu lähtus spordirahva vastukajadest ja ühiselt tõdesime, et tema tegevus ei vastanud ootustele,” kommenteeris Elo Lember.

“Pidasime inimestega ja nõukogus palju konsultatsioone ning leidsime, et spordihoone juhtimine vajab muudatusi. Praegune tagasiside on olnud juba igatahes igati positiivne.”

Elo Lembri sõnul sai karikas täis, kui Tiit Uspenski tahtis vallandada spordihoone büroo juhti Andla Rüütlit. “Kahjuks läks asi natuke inetuks,” märkis ta. “Nende omavahelised suhted läksid nugadele ja kui me sellest rääkisime, olid kõik jahmunud. Me leidsime, et asi on Tiidus, kes ei soovinud end parandada. Nii oli meil valida kas Andla või Tiit ja meie otsus oli ainuvõimalik. Leidsime, et Uspenski ametiaja lõpuni ootamine olnuks liiast ja ebaõiglane Andla suhtes.”

Andla Rüütel kinnitati nõukogu otsusega kolmeks aastaks ametisse 12. augustil. Sihtasutuse seaduse järgi konkurssi korraldama ei pidanud. Ühtlasi on Andla Rüütel 1. juulist ka MTÜ Orissaare Sport juht.

“Me tegime Andla Rüütlile ettepaneku spordihoone juhatajaks hakata tegelikult juba 2014. aastal, kuid siis polnud ta ise selleks veel valmis. Nii valiti Tiit Uspenski. Selliseid inimesi nagu Andla peame toetama ja neist kümne küünega kinni hoidma,” põhjendas Elo Lember valikut.

Tiit Uspenski ütles, et ei soovi hetkel teemat kommenteerida, kuid ei välistanud, et ühel päeval on see siiski võimalik. Samas ei osanud Uspenski ka veel öelda, mis saab tema poolt Orissaares käima lükatud maadlustreeningutest.

Print Friendly, PDF & Email