Randveres prooviti üle mitme aasta taas laadaga

NÕKA-NÕÕ: Teeääre talli kutsaritel Liisi von Wowernil (vasakul) ja Anna Viskusel jagus tööd kogu päevaks. Lapsi-lustisõitjaid oli rohkesti. Foto: Tambet Allik

NÕKA-NÕÕ: Teeääre talli kutsaritel Liisi von Wowernil (vasakul) ja Anna Viskusel jagus tööd kogu päevaks. Lapsi-lustisõitjaid oli rohkesti.
Foto: Tambet Allik

Pärast mõneaastast pausi oli Randvere elanikel ja ka kaugema kandi inimestel taas asja vanasse mõisaparki laadatoimetamisi kaema minna.

Randvere lõbus laadapäev meelitas kohale kaubapakkujaid lähedalt ja kaugemalt. Korraldajaile, kohalikele noortele, tegi heameelt müüjatelt saadud tagasiside kordaläinud päevast. Laadalised soovisid ettevõtjaile jõudu järgmise laada korraldamiseks. Kohalikud käsitöömeistrid ja toidupakkujad lubasid aasta pärast kindlasti oma kaubaga taas kohale tulla.

Kaubavalik oli seegi kord üsna rikkalik – puukingadest koduõlle ja soolakurkideni välja. Laada kõige väiksemate külastajatega trallitas Mesilane, kellesse lapsed kiindusid nõnda, et ei tahtnud teda enam koju tagasi lubadagi.

Huvilistel oli võimalik põhjalikumalt uurida piirivalve- ja politseiametnike ning tuletõrjujate tegemisi ning nende autosid tundma õppida. Nobenäppudele olid avatud ka töötoad.

Päeva populaarseimaks atraktsiooniks kujunes Teeääre talli hobuvanker, mis ühelt ringilt saabudes läks kohe teisele.

Esinejate etteaste avasid särtsakad ja väsimatud Ergud. “Soojendusansambli” järel astus üles Sculptures – Saaremaa parim noortebänd 2015.

Laada korraldajad Kätlin Rahnik ja Laura Jürisson tänavad kõiki, kelle abiga laadapäev teoks sai.

Print Friendly, PDF & Email