Virge virgutab saarlasi rahvatantsu ja triibuga (6)

VIRGE TRIIBUTAB: 20 aastat Kärlal kultuuritööd juhtinud Virge Varilepp peab Kärla Triipu piirkonna suviseks tippsündmuseks. Nii ongi.  Foto: Irina Mägi

VIRGE TRIIBUTAB: 20 aastat Kärlal kultuuritööd juhtinud Virge Varilepp peab Kärla Triipu piirkonna suviseks tippsündmuseks. Nii ongi.
Foto: Irina Mägi

Saare maakonnas pole viimastel aastakümnetel möödunud vist ühtegi rahvatantsupidu, kus tantsujuht Virge Varilepp poleks oma rühmadega kaasa löönud.

Viimane suurem ülesastumine oli Kärla rahvamaja juhatajal Virgel Kärla Triibul, traditsioonilisel rahvapeol. Teadagi on kultuuritöö eestvedajal niisugusel piirkonna tippsündmusel sada ja rohkemgi asja ajada. Virge nõustub. Tõepoolest, tänavu kuuendat järjenumbrit kandvast Kärla Triibust on saanud kogu piirkonna, vahest ka maakonna jaoks oluline kultuurisündmus.

“Iga aastaga on Kärla Triibu külastatavus kasvanud. Seekord oli meile tõeline üllatus, et nii palju inimesi tuli. Arvestasime tuhandega, aga esialgsel hinnangul tuli kokku 1500–1600 inimest,” rõõmustab kultuurijuht.

 

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email