Avaldusi esitatakse rohkem, kui kool plaanib vastu võtta

KATSETEL KÄIMINE: Häli Viilukas ja Margus Malla väikelaevaehitaja eriala katsetel. Foto: Tõnu Veldre

KATSETEL KÄIMINE: Häli Viilukas ja Margus Malla väikelaevaehitaja eriala katsetel.
Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare ametikooli ja Kuressaare kolledžisse on erinevatele erialadele esitatud avaldusi rohkem, kui koolidel on plaanis vastu võtta.

Kuressaare kolledži direktori Anne Keerbergi väitel võib selle aastaga igati rahule jääda.

Kuressaare kolledžis saab õppida turismi-ja toitlustuskorraldust, väikeettevõtlust ning meretehnika ja väikelaevaehitust. Kõige suurem huvi on sellel aastal olnud turismi- ja toitlustuskorralduse vastu.

“Praegu ei saa ma veel kindlalt öelda, kui paljud inimesed lõpuks õppima jäävad. Avaldusi tuleb esialgu palju, aga siis hakatakse loobuma ja ümber mõtlema. Seekord juhtus nii, et avaldusi tuli küll palju, aga esimese ringiga jäi vabu kohti üle. Tegime sellepärast ka lisavastuvõtu,” seletas Keerberg. Eilse seisuga oli turismi- ja toitlustuskorralduse 20 kohale esitatud 52 avaldust.

Direktori sõnul saavad kõikide erialade grupid tõenäoliselt ilusti täis.

“Huvitav on see, et meretehnika ja laevaehituse ning väikeettevõtluse erialal ei ole nii palju ümbermõtlemisi ja kohast äraütlemisi. On näha, et näiteks väikeettevõtlusest huvitatud inimesed on oma otsuse rohkem läbi mõelnud ja ei muuda oma meelt nii palju kui teised,” tõi ta välja.

Kuna vastuvõtukatsed on alles käimas, siis ei oska Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk veel öelda, milliseks see aasta kujuneb. “Kokkuvõttes on meil umbes pooltel erialadel avaldusi rohkem, kui oleme plaaninud vastu võtta. Hetkel on käimas täiendav vastuvõtt, mis kestab 24.augustini. Kui juhtubki nii, et ühele erialale on väga palju huvilisi ja meil on ressurssi nende vastuvõtmiseks, siis teeme mitu õpperühma. Tänavu on nii näiteks kondiitri erialaga, kuhu tuleb plaanitud ühe õpperühma asemele kaks. Ilmselt teeme nii ka ärierialadel,” rääkis Tuisk.

Sellel aastal on kõige rohkem avaldusi tulnud ärikorralduse spetsialisti erialale. Algselt planeeriti erialale 16 kohta, kuid eilse seisuga oli avaldusi juba 38. Veel olid populaarsed kondiitri, väikeettevõtluse ja lapsehoidja erialad.

Avalduste rohkuse puhul otsustab vastuvõtukomisjon katsete ja vestluste tulemusel, kes kooli sisse saab. Nendele, kes valitud erialale ei pääse, pakutakse mõnda muud eriala, kus on veel vabu õppekohti.

Tuisu sõnul on eelmised aastad näidanud, et õppijaid tuleb ükshaaval juurde või läheb ära veel ka septembrikuu jooksul. Sellepärast hakatakse tänavust seisu eelmise aasta õpilaste arvuga võrdlema alles 10. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email