Rattakummid purunesid müstilisel kombel (2)

Saarte Hääleni jõudis info, et ühe Kuressaares elava pere jalgrataste sisekummid kipuvad sel suvel kahtlaselt tihti tössiks minema. Sama probleem pidi kimbutama mitmeid teisigi linnas liiklevaid rattureid. Kummi teevad katki umbes kolme millimeetri pikkused kõverad metallitükikesed, mis ennast väliskummi külge haagivad ja sõitmise käigus sisekummini välja jõuavad.

Ühe teooria kohaselt peeti probleemi allikaks tänavapuhastajate harjaseid. See versioon sai aga kummutatud, kuna kõverad metallitükikesed Kuressaares kasutatavate tänavapuhastajate harjastega kuidagi ei ühildunud. Hoopis tõenäolisem on, et metallitükikesed pärinevad katuseplekist, mida on lõigatud nakerdaja ehk elektrilise plekilõikuriga.

Bivarixi rattapoes töötav Tõnis Reinfeldt ütles, et palju taolisi juhtumeid sel hooajal esinenud ei ole. Vaid ühel perel on ta tervelt kolme jalgratta sise- ja väliskummidelt korduvalt metallitükke leidnud.

“Isiklik rekord on seitse naastu ühe kummi seest,” naeris Reinfeldt. Tema sõnul ei ole tegu mingi päris uue nähtusega. Ka varasematel aastatel on Reinfeldtil seda ette tulnud, et kummide sees on olnud kõveraid metallitükikesi.

Kuressaare Hawaii Expressil oli eelmisel aastal samuti üks klient, kes sarnase probleemiga peaaegu iga nädal rattapoodi tuli. Temagi mure põhjuseks võis olla asjaolu, et naabri majale pandi plekk-katust.

Print Friendly, PDF & Email