Ohessaares lükati käima kodune müslitööstus (9)

LINNUPETE: Tarvi Ree käes on kenas pakendis kohalik müsli – Linnupete. Foto: Erakogu

LINNUPETE: Tarvi Ree käes on kenas pakendis kohalik müsli – Linnupete.
Foto: Erakogu

Sõrve säärelt on kauplustesse nii siin- kui sealpool merd jõudnud uus kohalik toode – Linnupete. Tegu on käsitööna valmivate saaremaiste müslidega.

Sõrve müslimeister Tarvi Ree tõdes, et on eluaeg armastanud väga müslit süüa, kuid kui elukaaslane Triin Kivimaa juhtis ühel päeval ta tähelepanu tavapäraste jaemüügis olevate müslide suhkru- ja säilitusainete sisaldusele, sai mees aru, et ta valik ei ole kuigi tervislik.

“Õnneks on Triin suurepärane hobikokk ja otsustas mulle ise erinevaid müslisid teha,” nentis Ree oma elukaaslasest kõneldes. “Need tulid väga maitsvad välja ning sedaviisi tulin mõttele pakkuda ka teistele müslisõpradele tervislikumat alternatiivi.”

Praegu valmistatakse Ohessaares kolme sorti müslit: klassikaline kaerahelbemüsli, särtsu täis seemnemüsli speltahelvestega ja külluslik rukkihelbemüsli. Tarvi Ree ütles, et kui sordid said välja mõeldud kähku, siis brändinime väljamõtlemine võttis nädalaid. Katsetati mitmeid erinevaid, kuid ükski ei tundunud hea. Kuni Tarvile meenus eestlaste vana hea komme – nimelt tuli rändlindude kevadise saabumise ajal süüa hommikul enne õue minekut vähemalt paluke leiba, sest muidu lind, keda sel kevadel esmakordselt kuuldakse, petab ära.

“See sobis ideaalselt, sest müsli on ka toit, mida süüakse pigem hommikul, enne päevaste asjatoimetuste tegemist,” selgitas Ree. “Loomulikult on müsli ka hea vahepala, kuid pigem siiski hommikusöök.” Sellest loost inspireerituna saigi Ohessaares valmiv müsli nimeks Linnupete.

Tarvi Ree sõnul teeb nende tooted eriliseks koostis. Kasutatakse vaid Eesti mahetaludes kasvanud rukkist, kaerast ja speltast valmistatud helbeid. Täistera spelta- ja rukkihelbed tulevad Koplimäe mahetalust ja täistera kaerahelbed Zerna ökotalust. “Oleme Eestis tõenäoliselt ainukesed, kes teevad müslit ka spelta- ja rukkihelvestest,” sõnas Ree.

Lisaks kasutavad nad müslide valmistamisel Eesti mett ja kvaliteetset oliiviõli. “Pealegi, kellele ikka meeldiks süüa müslit, mis koosneb peamiselt helvestest, seega me lisanditega ei koonerda – näiteks seemnemüsli koostises on üle 60% erinevaid seemneid.”

Kuna müslid valmivad käsitööna tootja Sõrve maakodu köögis, pole päevane tootmismaht kuigi suur. “Müslit teeme siin seepärast, et mu elukaaslase pere peab suvel Ohessaare suvekohvikut ja pakub Ohessaare tuulikus elamusmajutust,” põhjendas Tarvi Ree. “Seega kolisimegi suveks terve perega Sõrve, kuid nüüd tundub, et jääme siia pikemaks – müsli tahab tegemist!”

Põnev pakendikujundus pärineb Kaarel Vahtramäelt, kes on kujundanud näiteks ka Eesti Vabariigile üheksakümnendaks juubeliks “Eesti 90”. Ecoprindist valiti taaskasutuspaberist pakendid. Linnupette müslisid on alati saada Ohessaare suvekohvikus.

Ree lisas, et õnneks on Saaremaal mitmeid poode, kes uhkusega müüvad Saaremaa väiketootjate kaupu, seega leiab nende müslisid ka Saarte Sahvrist, Suvesahvrist, Saksa talupoest, Kuninguste talupood-kohvikust, Turuköögist ja Saaremaa tarbijate ühistu suurematest kauplustest, nagu Kaubaait, Tooma ja Rae Konsum ning Liiva ja Orissaare A-O.

“Tallinnas käivad praegu paari poega läbirääkimised ning loodetavasti on pealinna müslisõpradel võimalik juba õige varsti meie tooteid osta.”

Print Friendly, PDF & Email