Kuressaares algas põnev kitarrinädal

ÕPPETÖÖ: Pildil juhendajad Jaak Sooäär ja Andre Maaker. Paremal istuvad kitarrilaagrilised Andres Kütt ja Riho Kurg. Foto: Tambet Allik

ÕPPETÖÖ: Pildil juhendajad Jaak Sooäär ja Andre Maaker. Paremal istuvad kitarrilaagrilised Andres Kütt ja Riho Kurg.
Foto: Tambet Allik

Esmaspäeval alanud üheksas Kuressaare kitarrinädal toob linna tuntud muusikuid, huvitavaid kontserte ja kitarrilaagri.

Kitarrilaagri korraldaja Andre Maakeri sõnul võtab Saaremaa ühisgümnaasiumi ruumes toimuvast laagrist osa 32 kitarrihuvilist. Natuke üle poole neist on kitarrilaagris ka varasematel aastatel käinud. “Mitmed tulevad ikka ja jälle tagasi, mille üle on mul ainult hea meel,” märkis Maaker. Laagriliste seas on nii saarlasi kui ka mandrieestlasi.

Vanus ei loe

Maaker selgitas, et mingisuguseid vanuse- või muid piiranguid pole ta laagrilistele seadnud. “Läbi aastate kõige noorem on olnud kümne- ja kõige vanem kuuekümneaastane,” lisas ta. Ka laagriliste kitarrimängu tase on küllaltki erinev. Maakeri sõnul on olnud ka neid, kes on alles laagris kitarri esimest korda kätte võtnud.

Sellest lähtuvalt on ette valmistatud ka laagri programm ja harjutatakse mitmes grupis. Lisaks kitarrimängimisele kuulatakse ka muusikat ja räägitakse muusikateooriast. Korraldaja teada samalaadseid laagreid, kuhu on oodatud kõik huvilised, Eestis teisi ei olegi. Vähemalt mitte nii pikkade traditsioonidega, lisas ta.

10.–15. augustini kestvast kitarrinädalast ei saa aga osa ainult laagrilised. Terve nädala jooksul toimub Georg Otsa spaas ja Kuressaare kuursaalis mitmeid kontserte. Nädala juhatasid sisse kitarrilaagri juhendajad, kes jämmisid kahel õhtul Georg Otsa spaas. “Kuna ma toon siia portsu häid kitarriste, siis üritan neid maksimaalselt rakendada,” muheles Maaker, “et linnaruumi vaheldust tuua.” Peale tema enda on laagris juhendajad Kristjan Kaasik, Jaak Sooäär, Raul Ojamaa, Karl Laanekask, Jaan Jaago, Erko Niit, Laura Junson ja Marti Tärn.

Kuulsad artistid

Lisaks astuvad kuursaalis täna ja ka järgnevatel päevadel üles tuntud eesti artistid, teiste seas näiteks Ott Lepland ja Marten Kuningas. Esialgu pidi kitarrilaagri laupäevasele lõpukontserdile järgneval legendaarsel Sadhu jamil üles astuma ka Super Hot Cosmos Blues Band, kelle esinemine paraku siiski ära jääb. Nende asemel vallutab lava The Queen Of Spades. “Nädal aega koos harjutanud laagriliste ansamblid mängivad lõppkontserdil igaüks kaks või kolm lugu,” rääkis Maaker.

Maakeri sõnul tasub laagri korraldamise vaev end ära, kui ta näeb, et inimesed on rahul ja õnnelikud. Igal aastal hea programmi kokkusaamine ja laagrilistele huvitava õppetöö pakkumine nõuab aga parasjagu aega ja vaeva, selgitas ta.

Idee kitarrilaagri korraldamiseks tuli aastaid tagasi Tiit Pauluselt. “Temaga koos sai see asi 2007. aastal käima pandud,” meenutas Maaker.

Print Friendly, PDF & Email