GALERII: Saaremaa saunamaratonil kohtas värvikaid võistlejaid (TULEMUSED!) (2)

Fotod: Irina Mägi

Fotod: Irina Mägi

Saaremaal korraldati laupäeval esimene saunamaraton.

Saunamaratoni korraldaja Heimar Lille sõnul ei mahtunud nad Otepääl toimuvale talvisele saunamaratonile, mistõttu tuli mõte korraldada eraldi saunamaraton suvel  Saaremaal.

Maraton sai stardi kell kaks päeval. Registreerus 23 võistkonda, läbida tuli 11 sauna ja igas saunas tuli viibida kolm minutit. Võistkonnad said stardikaardi ja igas saunas tuli augustada kaardil vastava sauna number. Kohustust kõiki saunu läbida ei olnud ja külastusjärjekord oli ka võistlejate enda valikul.

Kohal olid ka Otepää talvise saunamaratoni korraldajad võistkonnaga Otepää. Võistlejate sõnul tulid nad Saaremaale kaema, kuidas nende üritust heas mõttes “kopitakse” ja tundsid headmeelt, et nüüd korraldatakse ka suvist saunamaratoni.

Enamasti läbiti saunade vaheline maa autodega, aga võistkond Ajaratas sõitis saunast sauna külgkorviga mootorrattal. Kolmeliikmeline võistkond oli ansambli „Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti“ meeskond.

Ansambli ühe liikme Tanel Talve sõnul võtsid nad võistlust rahulikult, pärast iga sauna läbimist võeti väike veinipokaal ja nauditi ilusat ilma.

TULEMUSED

1. koht – Saunalised (Martin Ottis, Gädi-Liis Juht, Liisa Leppik, Genno Näälik) aeg 3h02min
2. koht – Team Focus (Mihkel Šesterikov, Janno Õunpuu, Janar Tänak, Jaan Martin Raik) aeg 3h05min
3. koht – Borat (Rain Teras, Tiit Kommel, Egon Uue, Jaanus Hoogand)
Peaauhinnaks olnud 1000 eurot väärtusega telksaunakomplekti loosimisel naeratas loosiõnn LeiliPreilide võistkonnale (Eve Teras, Terje Koitla, Signe Uue, Irena Tammesoo).

Järgmine saunamaraton toimub 13. augustil 2016 stardiga samuti Mändjalast.

Irina Mägi

Print Friendly, PDF & Email