Leisi vald tunnustas kaunimate kodude omanikke

Leisi valla heakorrakonkursi 2015. aasta võitjad olid pereelamu kategoorias Luulupe küla Mardi talu (Ivar Eensoo) ja Linnaka küla Saadu talu (Marju Riisaar).

Kaunimaks tootmistaluks tunnistati Tareste küla Andruse talu (Toomas Põlluäär ja Heli Rihkrand) ja kaunimaks asutuseks Soela sadam (seltsi esimees Margus Pajuste).

Külade ja külaplatside kategoorias olid parimad Mätja ja Tareste külad. Kõrvuti asetsevate külade külavanem on Jaak Haamer. Suvekodude kategoorias võitjat välja ei selgitatud, kuna konkursile esitati vaid üks kandidaat. Seetõttu otsustatigi pereelamu kategoorias anda tiitel Kena Kodu kahele talule. Külaelu komisjoni liikmed, kes olid objektidega seotud, otsuse tegemisel ei osalenud.

Võitjate kohta jagus komisjonil vaid häid sõnu. Näiteks Mardi talu on kirjeldatud nii, et uus peremees Ivar Eensoo on sellele andnud lausa uue hingamise. Mõne aastaga on muutus talus olnud tohutu. Võssa kasvanud kohast on saanud pilkupüüdev kodu. Mätja ja Tareste külaplatsi kohta seisis aga lühikirjelduses, et see on pilkupüüdev möödujatele ja rahulolu pakkuv ka külaelanikele.

Külaelu komisjoni esimees Inga Põlluäär sõnas, et kandidaate sai esitada maikuust alates kuni juuni lõpuni. Esitajaks võis olla ükskõik kes, nii naaber kui ka lihtsalt mööduja. «Ise võis ka (enda kodu- toim.) esitada, aga tavaliselt ise ikka ei hakata seda tegema,” arvas Põlluäär. Põlluääre sõnul on konkursi üheks oluliseks eesmärgiks tunnustada kohalikke inimesi ja anda neile teada, et vald märkab, kui keegi on vaeva näinud oma koduga.

“Eelkõige tehakse seda ju iseenda pärast, aga kui teised ka oskavad märgata seda, mis kõik korda tehtud, siis on see ju super,» märkis ta.

Veise- ja viljakasvatusega tegelev Andruse talu peremees Toomas Põlluäär ütles Saarte Häälele, et niisugused tunnustused, mida ei oska oodata, tulevad ikka üllatusena. “Eks ta mingil määral paneb südame natuke kiiremini põksuma küll,» rõõmustas ta.

Võitjatele kingiti Kena Kodu 2015 plaat ja Bauhofi kinkekaart.

Print Friendly, PDF & Email