Turulettidel teretab tomat

PÄHKLEID ON KA: Koos tütar Liinaga pildile jäänud Piret Lember teab, et ka pähklisaak paistab sel aastal hea tulevat.  Foto: Anni Viskus

PÄHKLEID ON KA: Koos tütar Liinaga pildile jäänud Piret Lember teab, et ka pähklisaak paistab sel aastal hea tulevat.
Foto: Anni Viskus

Kui turul ringi jalutada, tunnetad nüüdseks juba täielikku sügisehõngu. Viimasedki maasikad on kadunud ning müügiletid on vallutanud kasvuhoonesaadused.

Kuigi leiab ka tikreid – nii punased kui ka rohelisi –, mustikaid, mille kilohind on 3.50, küüslauku, värsket kartulit, hernest ja kurki, mille mõlema kilo maksab 2 eurot, porgandit ja soolakurki.

Uuemad tulijad on punased sõstrad, mille kilo eest tuleb välja käia poolteist eurot. Osta saab ka kirsse või siis hoopis kabatšoki ehk suvikõrvitsa.

Kukeseeni on aga võrreldes eelnevate nädalatega tunduvalt rohkem. Nii koguseliselt kui erinevate müüjate poolest. Samuti on suurenenud mustikate pakkumine ning nii marjade kui ka seente rohkuse põhjuseks toovad eranditult kõik müüjad tänavuse hea ilmastiku. Sel suvel on olnud palju vihma, aga ka päikest, mis teebki sellest aastast hea metsasaaduste aasta. “Ennustada võib, et sel aastal tuleb ka palju pähkleid. Paar aastat tagasi oli samuti, siis korjasin pähkleid lausa mitukümmend liitrit,” ütleb müüja Piret Lember, kui jutt läheb heale metsa-aastale.

Praegu müüb Piret imeilusaid punaseid tomateid, kilohinnaga 5 eurot. Soovijale ulatab ta rõõmsalt kilekoti ja laseb ostjal endal meelepärased tomatid välja valida. “Tomatisaak on sel aastal samuti suur. Müün neid nii turul kui ka oma kodus,” mainib ta. Tomateid leiab ka teistelt lettidelt, mis annab alust väiteks, et tomateid on sel aastal tulemas hulgi.

Print Friendly, PDF & Email