Puhka jalga Maasilinnas

MTÜ Maasilinna Selts kirjutatud projekt sai rahastuse kevadisest Kohaliku Omaalgatuse Programmist.

Mille jaoks raha taotleti?

Orissaare valla turismimagnetil Maasilinnal ei olnud võimalik jalgu puhata, sest ei linnuses ega selle ümbruses leidunud istumiseks ühtegi võimalust. 2014. a külalisraamatusse tegi sissekandeid üle 3000 külastaja. Et külastaja ka teist korda tuleks ning võtaks kaasa ka sõpru ja tuttavaid, selleks peaks ta ennast huviväärsuse juures mugavalt tundma. Istumisvõimaluste olemasolu on esmatähtis. Raha taotletigi istepinkide jaoks, et see mure lahendada.

Mis kasu saavad sellest kohalikud?

Maasilinn on mõnus paik mitte ainult turistide jaoks, ka kohaliku kogukonna liikmed korraldavad siin üritusi. Siin viiakse läbi kooli õuesõppepäevi ja pärimusprojekte, koolinoorte maastikumänge, eakate terviseloenguid, toimuvad kontserdid jne. Istumiskohtadest on alati puudust tuntud.

Ordulinnuse külastajate seas on ka hulganisti vanemaid inimesi, kes vajavad kindlasti võimalust puhkamiseks. Projekti toetusel soetatud pingid annavad selleks suurepärase võimaluse.

Millal pingid valmis saavad?

Juba mõnda aega on võimalus Maasilinna ordulinnuse jalamil mõnusalt istuda, jalgu puhata ja imekauneid loodusvaateid nautida.

Keda tänada?

MTÜ Maasilinna Selts tänab Kohaliku Omaalgatuse Programmi ja Orissaare vallavalitsust rahalise toetuse eest ning Ores Ehitus OÜ-d toredate pinkide valmistamise eest.

 

Ene Kööts,

MTÜ Maasilinna Selts

Print Friendly, PDF & Email