Lauri Viikna ja Madis Kallas vana asja pärast vimma ei pea (3)

Üle aastate on Kuressaarde taas tulemas Tivoli tuur. Tuuri vedaja Lauri Viikna sõnul on tulek tuleval nädalal kindel, kuid hetkel ei tea veel täpset asukohta. Korraldajate soov oleks paikneda Selveri vastas Tallinna tänaval, kuid pole kindel, kas sinna mahutakse. Võimalik on end sisse seada ka staadioni lähistel. Need asjad on linnavalitsusega veel kooskõlastamisel.

Lauri Viiknale tuli Kuressaarega seoses üllatusena asjaolu, et siinseks linnapeaks on tõusnud Madis Kallas, kelle kõnepruugi kohta ta mõni aasta tagasi arvamust avaldas, mis sai üleriiklikult üsna suure kandepinna.

Nimelt kommenteeris Kallas toona ETV-s kergejõustikuülekannet ja saarlasele omaselt kippus teksti ikka ö-tähte tulema. Viikna arvates rahvustelevisiooni selline asi ei sobinud ja teda kui televaatajat see häiris.

Seda seisukohta kinnitas Viikna ka eile Saarte Häälega vesteldes, lisades, et muidu talle saare keel väga meeldib. Lauri Viikna lisas, et Kallase vastu isiklikult ei ole tal midagi. “Ma ei tea teda inimesena ja ei teadnud ka, et ta linnapeaks on saanud,” sõnas Viikna.

Linnapea Madis Kallas ütles Saarte Häälele, et ei ole Lauri Viiknaga kunagi kohtunud ja tema arvates näitas Viikna selle “ö-tähe” juhtumiga oma suhtumise ära. “Aga kui ta nüüd arvab teisiti, siis olen loomulikult valmis teda kuulama ja kätt suruma,” lausus Kallas.

Print Friendly, PDF & Email