Kultuurinurk

Ürituste suvi on täistuuridel käima läinud. Illiku päevad said läbi ja sujusid kenasti.

Kõik toimis. Oli Paadivabrik oma tegemistega, veesõidukite ralli, üleväinaujumine, võrkpall ning  õhtul Kukerpillid ja kõhutantsijad, kes nautisid meie rahva kaasaelamist ja merevaadet .

Järgmisel aastal tulevad nad kindlasti jälle, sest meie rahvas on 16 aasta jooksul juulikuu viimase nädala lõpu planeerinud veeta kindlalt ILLIKUL.

ORD – Orinõmme retrodisko nelja kuldse diskori Ardi Traumanni, Andres Niitsu, Aimur ja Ahti Väina eestvedamisel Ristivälja seltsingu külaplatsil on ka seljataga ja rahvast oli rohkesti. Seekord käis meie platsilt läbi pea 800 inimest ja ületasime isegi uudisekünnise , sest “Aktuaalne kaamera” tegi meist toreda klipi. Suur tänu Ivo Linnale, kes elava legendina meie ürituse veelgi vahvamaks muutis.

Kuigi diskopilet maksis vaid 2 eurot , kogusime külaplatsi arendamiseks jälle kopsaka summa, et kõik edasi toimida saaks, sest kahjuks on riik keelanud seltsingutele projektitoetuse andmise, aga kuidagi  tuleb ju tehtut ikkagi hoida, remontida ja veelgi paremaks muuta. Täname ka Orissaare valda, kes on meie külaplatsi tegemisi alati toetanud.

Näitemängu seltskond mängis Muhus ja Veere külaplatsil Albert Uustulndi “Soolast suudlust”, vastuvõtt oli suurepärane ja publikut jagus. Koguva muuseumi rehealune tundus lausa kummist olevat. Ühe mängu teeme veel, augusti lõpus Orissaares. Teada saamaks, kus ja millal täpselt, jälgige reklaami ajalehes ja kuulutustetahvlil.

Kandleööl Jööris tõmbasid kandlekeeled helisema ka meie Kannelnaised, kes sel nädalal sõidavad koos Ehaviiruga Rootsi, et osaleda suurel rahvamuusikafestivalil Europeade, ning nooruslikust lustist pakatav Viirelind on kohe sõitmas ka Saksamaale, et meile nii koduseid laevu Saaremaa ja Muhumaa ka teistele koduseks tantsida.

Tegemisi on küllaga ja tuleb aga veel, jälgige reklaami! Kultuurimaja on 2. septembrini igapäevaselt lahti üsna kaootiliselt, aga kui väga vaja, siis püüame olla mobiilsed.

Ilusat suvejätku!

Anu Viljaste

Print Friendly, PDF & Email