“Varjudemaa” alustas (lisatud GALERII) (2)

HARJUTAMINE: Helen Ilmast (vasakul) ja Karin Rask oma stseeni läbi mängimas. Foto: Tõnu Veldre

HARJUTAMINE: Helen Ilmast (vasakul) ja Karin Rask oma stseeni läbi mängimas.
Foto: Tõnu Veldre

 

Esmaspäeval algasid uue krimiseriaali “Varjudemaa” võtted, milles lööb kaasa ka hulganisti saarlasi. Võttepäevad on väga pingelised, kuid võttetiimi kinnitusel samas ütlemata lõbusad.

“Kuigi tehniline tiim on sama, mis “Naabriplikal”, ja selle võttemeeskonnaga on juba aastate pikkune töökogemus, on siin siiski uued situatsioonid, probleemid, võttekohad,” ütles sarja tegevprodutsent Harry Kõrvits, lisades, et võttekohtade otsimine ja nendesse sobitumine on üks osa tööst, mis tuleb teha ära kas jooksvalt või kiirelt ette planeerides.

Tööpäevad algavad vara – keskmiselt kell seitse hommikul ollakse juba jalul – ja lõpevad kell kümme õhtul. Ka näitlejad, kes on Tallinnast, peavad võttepaigal olema kell 10 hommikul, seega peavad nad õige varakult sõitma hakkama. Kõrvitsa sõnul ongi see üks põhjus, miks tahetakse kaasata võimalikult palju kohalikke inimesi.

Võttepaigad on suuresti valitud Kõrvitsate kodukülast, kus kulmineerub sarja peamine tegevustik. Praegu on plaanitud neljapäevane võtteperiood, kuid Kõrvitsa sõnul lüheneb see vahest kolmele päevale. Põhjuseks on ajaline logistika. “Siia on probleemne näitlejaid tuua, sest peaosatäitjatel on ju lisaks töö teatrites ja etendused ning me peame sellega arvestama,” rääkis Kõrvits.

Ajagraafiku järgi filmitakse kuu aja jooksul ära pool ühest hooajast – kokku kuus osa. Üks osa kestab koos reklaamipausidega keskmiselt tund aega, mis teeb filmipildi ajaks 45 minutit.

Eile oli võtetel ka casting’ul osalenud saarlane Helen Ilmast, kes mängis Sauvere poes müüjannat. “Mina olen saare Aita, kuue lapse ema,” kirjeldas Helen oma rolli. Stsenaariumis on ta praegu sisse kirjutatud kahte episoodi.

Helen Ilmast oli kaamera ees esimest korda. “Teeme ära, vaatame, mis saab!” arvas ta optimistlikult. Ta lisas, et casting’ule läks ta lapsega kaasa, kuid ootamatult sai ka ise rolli. Ajagraafiku üle Ilmast ei nurisenud, ütles, et võtted ei sega tööd ega muude kohustuste täitmist. “Kõik saab kenasti tehtud!” kinnitas ta. Lisaks Ilmastile on ka teised casting’ult leitud näitlejad endale juba kindlad rollid saanud ja ka stsenaariumi kätte.

“Varjudemaast” tuleb kriminaalne, põnev ja Harry Kõrvitsa sõnul mõneti ka õudne sari. Seega arvab ta, et vaatajatel on igati põhjust end sügisel 45 minutiks teleka ette naelutada. Uus seriaal hakkab TV3-s jooksma oktoobri lõpus.

Fotode autorid: Tõnu Veldre ja Anni Viskus

Print Friendly, PDF & Email